Головна сторінка

Інформації про діяльність емітентів цінних паперів з урахуванням міжнародних стандартів, закріплених у принципах Міжнародної організації комісій з цінних паперів (iosco) та в Директивах Європейського СоюзуСкачати 102.55 Kb.
НазваІнформації про діяльність емітентів цінних паперів з урахуванням міжнародних стандартів, закріплених у принципах Міжнародної організації комісій з цінних паперів (iosco) та в Директивах Європейського Союзу
Дата конвертації22.03.2016
Розмір102.55 Kb.
ТипІнформації


НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 19.07.2010 р.)


Проект USAID «Розвиток ринків капіталу» та ДКЦПФР підписали договір про передачу електронної системи розкриття інформації емітентами цінних паперів

Минулого тижня відбулася церемонія підписання Договору про передачу електронної системи розкриття інформації емітентами цінних паперів (ЕСКРІН) між Проектом USAID «Розвиток ринків капіталу» та ДКЦПФР.

ЕСКРІН покликана сформувати в Україні оновлений підхід щодо підготовки, подання та оприлюднення інформації про діяльність емітентів цінних паперів з урахуванням міжнародних стандартів, закріплених у принципах Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO) та в Директивах Європейського Союзу.

У рамках спільного проекту ДКЦПФР та Проекту USAID «Розвиток ринків капіталу» напередодні запровадження на вітчизняному ринку цінних паперів Електронної системи комплексного розкриття інформації емітентами цінних паперів відбувається попереднє тестування

Комісія готує окремий нормативний акт щодо розкриття інформації за допомогою цієї системи емітентами, цінні папери яких знаходяться у лістингу організаторів торгівлі. Це суттєво підвищить якість розкриття інформації лістинговими компаніями - «блакитними фішками» українського фондового ринку.

У системі ЕСКРІН інформація буде розкриватися емітентами виключно в електронному вигляді через мережу Інтернет у розширеному форматі річних, квартальних звітів, а також особливої інформації з одночасним розкриттям її на веб-сайті ДКЦПФР для широкого загалу інвесторів та інших учасників ринку на безоплатній основі та у режимі реального часу. Засвідчення даних в електронному документі згідно із законодавством України буде відбуватися за допомогою електронного цифрового підпису.

ЕСКРІН спростить процес розкриття інформації емітентами акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі, та сприятиме підвищенню прозорості і відкритості фондового ринку. На сьогодні система ЕСКРІН вже готова до передачі Комісії та введення в експлуатацію.

У церемонії підписання Договору взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт, віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко, Голова ДКЦПФР Дмитро Тевелєв, керівник Проекту USAID Енн Уоллес, представники банків та фондового ринку.

Як зазначив на церемонії віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко, одним із пріоритетних напрямків у проведенні реформ є зміни у фінансовому секторі, адже без стабільності у фінансах неможливий сталий розвиток економіки.

Віце-прем’єр-міністр позитивно оцінив впровадження системи та її значення для подальшого розвитку фондового ринку України, наголосивши, що залучення капіталу є надзвичайно важливим фактором для економічного зростання країни. Нова система відіграє у цьому процесі велику роль, адже забезпечуватиме прозорість процесів внутрішнього і зовнішнього інвестування.

На думку урядовця, запровадження міжнародних стандартів розкриття інформації на фондовому ринку значно полегшить інвесторам прийняття рішень щодо інвестування і сприятиме значному збільшенню обсягу торгівлі цінними паперами. Вітчизняна економіка отримала ще один, надзвичайно важливий інструмент прозорості фондового ринку та оперативного забезпечення його учасників необхідною інформацією.
*****
Україна скасувала випуск єврооблігацій

Україна скасувала випуск єврооблігацій, повідомляє сайт Міністерства фінансів. При цьому у повідомленні зазначається, що Україна вдячна інвесторам за проявлений значний інтерес до її роуд-шоу та продуктивні зустрічі з інвесторами. Враховуючи інші наявні джерела фінансування та позицію ліквідності, Міністерство фінансів прийняло рішення наразі не реалізовувати нову трансакцію. Україна постійно розглядатиме можливість залучення фінансування на міжнародних ринках капіталу, виходячи зі своїх потреб та ринкової ситуації.

*****
У червні 2010 року Міністерство фінансів здійснило розміщення ОВДП на загальну суму 3,12 млрд. грн., а у січні-червні - на суму майже 24 млрд. грн.

У червні 2010 року Міністерство фінансів здійснило розміщення облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 3,12 млрд. грн., повідомляє сайт НБУ. Середньозважена доходність за ОВДП під час первинного розміщення становила 10,39% річних.

У січні-червні 2010 року Міністерство фінансів здійснило розміщення ОВДП на загальну суму майже 24 млрд. грн. З урахуванням державних облігацій, випущених для рекапіталізації банків, дана сума дорівнювала 20,38 млрд. грн.

Середньозважена доходність за цими цінними паперами під час їх первинного розміщення становила 14,82% річних, а з урахуванням ОВДП, випущених для рекапіталізації банків, - 13,7%

Погашення та сплата доходу за ОВДП здійснювалися своєчасно і в повному обсязі, який з початку року становив 15,77 млрд. грн., у тому числі основний борг - 10,47 млрд. грн., сплата доходу - 5,3 млрд. грн.

За станом на кінець червня 2010 року загальний обсяг ОВДП за сумою основного боргу, які перебували в обігу, дорівнював 103,47 млрд. грн. З них, облігації обсягом 68,38 млрд. грн. перебували у власності НБУ, обсягом 29 млрд. грн. - у власності банків, обсягом 2,94 млрд. грн. - у власності нерезидентів, обсягом 3,23 млрд. грн. - у власності інших структур.
*****

У червні 2010 року російські пайові інвестиційні фонди

залучили 69,02 млн. руб., а у січні-червні - 885,4 млн. руб.

Згідно з даними сайту Investfunds.ru, у червні 2010 року російські пайові інвестиційні фонди (відкриті та інтервальні) залучили 69,02 млн. руб. (згідно з даними НБУ за станом на 1 липня 2010 року 1 російський руб. дорівнював 0,25 грн.). При цьому відкриті фонди залучили 293,43 млн. руб., а інтервальні фонди - втратили 224,41 млн. руб. Приплив коштів у фонди акцій становив 229,63 млн. руб., а у індексні фонди - 108,52 млн. руб. Змішані фонди втратили 138,97 млн. руб., фонди грошового ринку - 119,81 млн. руб., фонди облігацій - 8,39 млн. руб., фонди фондів - 1,97 млн. руб.

У січні-червні 2010 року був зафіксований приплив коштів у російські пайові інвестиційні фонди (відкриті та інтервальні) у сумі 885,4 млн. руб. При цьому відкриті фонди залучили 1,78 млрд. руб, а інтервальні - втратили 897,45 млн. руб. Приплив коштів у фонди облігацій дорівнював 1,47 млрд. руб., у фонди акцій - 869,95 млн. руб., у фонди грошового ринку - 116,49 млн. руб., у фонди товарного ринку - 14,43 млн. руб. Відтік коштів із змішаних фондів становив 1,28 млрд. руб., з індексних фондів - 295 млн. руб., з фондів фондів - 12,43 млн. руб.

Найвища доходність у червні (2,6%) виявилася у відкритого змішаного фонду «Булдырабыз» під управлінням компанії «Успешная управляющая компанія Республики Татарстан». При цьому з початку року лідером за доходністю (25,65%) став відкритий фонд акцій «Идель» під управлінням компанії «Альянс Капитал».

Середня доходність фондів акцій у червні становила (-2,74%), а з початку року - 3,74%. У фондах облігацій ці показники дорівнювали відповідно 0,66% та 6,04%, у змішаних фондах - (-2,06%) та 1,31%, у індексних фондах - (-1,28%) та (-3,42%), у фондах грошового ринку - 0,31% та 3,72%, у фондах фондів - (-1,48%) та (-0,8%), у фондах товарного ринку - 1,97% та 8,82%.
*****
У червні 2010 року відтік коштів з ПІФ Казахстану становив 2,62 млн. тенге,

а за січень-червень - 25,06 млн. тенге

У червні 2010 року в казахстанських пайових інвестиційних фондах (відкритих та інтервальних) спостерігався відтік коштів у сумі 2,62 млн. тенге, повідомляє сайт Investfunds.kz. При цьому відкриті фонди залучили 0,3 млн. тенге., а інтервальні фонди - втратили 2,92 млн. тенге.

У січні-червні у ПІФ Казахстану спостерігався відтік коштів у сумі 25,06 млн. тенге. При цьому відкриті фонди втратили 32,76 млн. тенге, а інтервальні - залучили 7,7 млн. тенге. За офіційним курсом НБУ за станом на 1 липня 2010 року 1 тенге дорівнював 0,054 грн.

Найвищу доходність серед усіх ПІФ Казахстану (2,68%) у червні 2010 року продемонстрував відкритий ПІФ «Казначейство» під управлінням компанії «Сентрас Секьюритиз». Серед інтервальних фондів лідером виявився ПІФ «ЦентрКредит-Разумный баланс» під управлінням компанії BCC Invest, доходність якого становила 1,82%. При цьому за січень-червень лідером за доходністю (15,62%) виявився також відкритий ПІФ «Казначейство», лідером серед інтервальних фондів став ПІФ «Фонд Эврооблигаций» під управлінням компанії «Сентрас Секьюритиз», доходність якого дорівнювала 13,36%.
*****
Обсяг чистих активів відкритих пенсійних фондів Польщі

за перше півріччя 2010 року збільшився на 8,2%

Згідно з даними Польської комісії з фінансового нагляду (KNF) за станом на початок липня 2010 року в рамках накопичувальної пенсійної системи Польщі функціонувало 14 відкритих пенсійних фондів. За січень-червень поточного року загальна кількість їх учасників зросла на 1,7% з 14,36 млн. до 14,61 млн. осіб.

Загальний обсяг чистих активів відкритих пенсійних фондів Польщі на звітну дату становив 193,2 млрд. злотих, що на 8,2% більше показника початку року (178,63 млрд. злотих). За офіційним курсом НБУ за станом на 1 липня 2010 року 1 злотий дорівнював 2,34 грн. При цьому у червні обсяги активів пенсійних фондів зменшилися.

Структура активів відкритих пенсійних фондів Польщі на початок липня була такою: державні цінні папери - 56,7%; акції, які знаходяться у лістингу фондової біржі, - 32,6%; банківські депозити - 2%; інші активи - 8,7%.
*****
Зростання активів пенсійних фондів другого рівня пенсійної системи Румунії за січень-червень 2010 року становило 42%, а третього рівня - 29,6%

За інформацією Комісії з нагляду за приватною пенсійною системою Румунії, за станом на початок липня 2010 року у рамках обов’язкової накопичувальної пенсійної системи цієї країни функціонувало 9 приватних пенсійних фондів.

Загальний обсяг чистих активів цих фондів на звітну дату становив 3,38 млрд. леїв, що на 42% більше показника початку 2010 року (2,38 млрд. леїв). За офіційним курсом НБУ за станом на 1 червня 2010 року 1 лей дорівнював 2,21 грн. При цьому кількість учасників цих установ з початку року зросла на 3% - з 4,91 млн. до до 5,06 млн. осіб.

В рамках третього рівня пенсійної системи Румунії функціонувало 13 пенсійних фондів. Загальний обсяг їхніх чистих активів на звітну дату дорівнював 264,4 млн. леїв, що на 29,6% більше показника початку року (204 млн. леїв). Кількість учасників цих фондів з початку року зросла майже на 8% з 187,2 тис. до 201,9 тис. осіб.
*****
У першому півріччі 2010 року загальні активи пенсійних планів другого рівня пенсійної системи Латвії зросли на 8%

За станом на початок липня 2010 року в рамках накопичувальної пенсійної системи Латвії функціонувало 27 пенсійних планів, повідомляє сайт «Mana pensija» (Латвія). З них, 10 консервативних, 4 збалансованих та 13 активних планів.

Загальні активи накопичувальної пенсійної системи Латвії становили 760,65 млн. латів, що на 8% більше показника початку року - 704,15 млн. латів (за офіційним курсом НБУ станом на 1 липня 2010 року 1 лат дорівнював 13,68 грн.). Кількість учасників накопичувальної пенсійної системи Латвії на звітну дату дорівнювала 1,109 млн. осіб (на початку року - 1,096 млн. осіб).

Найвищу доходність за січень-червень поточного року серед усіх пенсійних планів (7,37%) продемонстрував активний план «Finasta universālais IP». Відповідно, найвищу доходність з початку діяльності (6,45%) серед усіх планів продовжує демонструвати активний план «Hipo Fondi IP «Safari» (функціонує з червня 2003 року).
*****
За минулий тиждень Індекс ПФТС знизився на 0,48 пункту,

а Індекс українських акцій - на 1,86 пункту
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 16.07.2010 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

ПФТС

25 828 461,57

790,05


Індекс українських акцій та обсяги торгів на «Українській біржі»

за 16.07.2010 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

українських акцій

38 278 140,26

1 946,35


*****
За січень-травень 2010 року від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі

товарами в Україні становило $2 100,3 млн.

Згідно з інформацією Державного комітету статистики за січень-травень 2010 року експорт товарів з України склав $18 769 млн., а імпорт в Україну - $20 869,3 млн. Порівняно з січнем-травнем 2009 року експорт збільшився на 31,4%, імпорт - на 25,9%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило $2 100,3 млн. (за січень-травень 2009 року сальдо також було від’ємне та становило $2 290,3 млн.). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,9 (за січень-травень 2009 року - 0,86).

Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами із 200 країн світу. Обсяги експорту до країн СНД становили 35,1% від загального обсягу експорту, Азії - 27,8%, Європи - 25,8% (у тому числі до країн Європейського Союзу - 24,2%), Африки - 6,8%, Америки - 4,3%, Австралії і Океанії - 0,1%.

Імпорт з країн СНД становив 44,1% від загального обсягу, Європи - 32,9% (у тому числі з країн Європейського Союзу - 31,3%), Азії - 15,2%, Америки - 5,1%, Африки - 2%, Австралії і Океанії - 0,7%.
*****

Зростання промислового виробництва в Україні у січні-червні 2010 року становило 12%, а у червні - 8,9%

У червні 2010 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року в Україні було зафіксоване зростання промислового виробництва на 8,9%, а у січні-червні - на 12%, повідомляє Державний комітет статистики. При цьому у червні поточного року у порівнянні із травнем спостерігалося падіння промислового виробництва на 0,5%.

У добувній промисловості у червні 2010 року у порівнянні із червнем 2009 року відбулося зростання виробництва на 5% (у січні-червні - на 6,1%), у переробній промисловості - на 10,2% (у січні-червні - на 13,8%), у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води - на 8,2% (у січні-червні - на 12,5%).
*****
У січні-червні 2010 року підприємствами України було виконано будівельних робіт на суму 14,3 млрд. грн., що у порівнянних цінах становить 80,7% до обсягів будівництва у відповідному періоді попереднього року

Згідно з інформацією Державного комітету статистики у січні-червні 2010 року підприємствами України було виконано будівельних робіт на суму 14,3 млрд. грн., що у порівнянних цінах становить 80,7% до обсягів будівництва у відповідному періоді попереднього року.

За характером будівництва обсяги робіт розподілились таким чином: роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння склали 79,3% від загального обсягу, решта - з капітального і поточного ремонтів (12,6% та 8,1% відповідно). Найбільші обсяги будівельних робіт були виконані у м. Києві, Донецькій та Харківській областях.
*****
Фінансовий результат підприємств України від звичайної діяльності до оподаткування у січні-травні 2010 року дорівнював 43,41 млрд. грн.

Згідно з даними Державного комітету статистики, у січні-травні 2010 року в Україні прибуток мали 52,9% підприємств, а збиток - 47,1%. Фінансовий результат підприємств України від звичайної діяльності до оподаткування дорівнював 43,41 млрд. грн.

Найбільше прибуткових підприємств було зафіксовано у сільському господарстві, мисливстві та лісовому господарстві, у сферах освіти та фінансової діяльності, а збиткових - у будівництві, сфері обслуговування та ремонту, надання комунальних та індивідуальних послуг діяльності у сфері культури та спорту.

Частка прибуткових підприємств у промисловості у січні-травні 2010 року дорівнювала 51,5% й збиткових - також 48,5%. При цьому найбільше прибуткових підприємств було зафіксовано у хімічному виробництві, виробництві шкіри та виробів із шкіри, а збиткових - у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції, добувній промисловості, виробництві та розподіли електроенергії, газу та води.Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією