Головна сторінка

Інформації щодо проблем аутизмуНазваІнформації щодо проблем аутизму
Дата конвертації20.03.2016
Розмір18.1 Kb.
ТипІнформації

2 квітня –

Всесвітній день поширення інформації  щодо проблем

аутизму

 

Близько двох тисяч українських дітей хворіють на аутизм. Такими є оцінки фахівців щодо поширення цього порушення розвитку нервової системи. Воно впливає на здатність людини спілкуватися і жити в суспільстві. Аутизм позначається на інтелекті, але іноді інтелектуальні здібності хворих на цю недугу значно перевищують середній рівень розумових здібностей пересічних людей.

Аутизм виявляється уже в ранньому віці та розвивається протягом життя. Серед найголовніших симптомів для діагностики такого відхилення вчені називають так звану тріаду Лори Вінг: це складнощі в сфері соціальної взаємодії; порушення у сфері вербальної і невербальної комунікації; вкрай обмежений репертуар видів активності, інтересів та повторюваний репертуар поведінки.

 

По діагностиці дітей, що страждають аутизмом, Дніпропетровська область знаходиться на 3 місці в Україні, поступаючись тільки Донецьку і Києву.
За 2010 рік в Дніпропетровській області було виявлено 23 дитину, що страждають захворюваннями спектру аутизму(по Україні виявлена 342 людини). Всього в області на обліку у лікаря полягають 147 дітей, хворих на цю недугу(по Україні - 1838 дітей).

Соціалізація можлива
Діти із цією формою психічного розвитку можуть говорити із особливою інтонацією, порушуючи тон і ритм мовлення. Вони переважно не застосовують жестів, рідко дивляться при розмові в очі, можуть не впізнавати себе в дзеркалі, не виявляти інтерес до людей навколо, не озиватися, коли їх кличуть по імені. Це – деякі із симптомів аутизму. Над тим, чому виникає аутизм, вчені продовжують дискутувати. Це окрема хвороба, фахівці здебільшого схиляються до того, що має вона генетичне походження. Інтелект в аутиста збережений. Якщо пам’ятаєте фільм «Людина дощу» – один із його головних героїв – старший брат - був аутистом, але мав феноменальні інтелектуальні здібності. Такі люди потребують спеціалізованої і довготривалої допомоги, аби адаптуватися в суспільстві. Якщо їм така допомога буде надана, то вони можуть бути долучені до суспільства. Деякі можуть працювати і створювати сім’ї».

Перші ознаки аутизму у дітей, на які батьки повинні звернути увагу:
-дитина не дивиться в очі;
-говорить про себе в третій (він) чи в другій (ти) особі;
-не вимовляє слова, мукає;
-не цікавиться іграшками, ровесниками, не грає з іншими дітьми;
-дитина відсторонена, ігнорує маму, не реагує на прохання, не відгукується на своє ім’я;
-трясе головою, руками, розгойдується;
-ходить на носочках;
-гризе пальці, руки;
-б’є себе по обличчю;
-у дитини істерики, напади агресії;
-боїться незнайомих їй людей;
-лякається звуків, здригається;
-боїться світла, весь час вимикає його.