Головна сторінка

Лист від 29. 12. 2009 р. N 29058/7/17-0217 Щодо декларування доходів за 2009 рікСкачати 172.08 Kb.
НазваЛист від 29. 12. 2009 р. N 29058/7/17-0217 Щодо декларування доходів за 2009 рік
Дата конвертації12.09.2017
Розмір172.08 Kb.
ТипДокументи

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ


від 29.12.2009 р. N 29058/7/17-0217

Щодо декларування доходів за 2009 рік


Державна податкова адміністрація України додатково до інформації, наведеної у листі ДПА України від 24.12.2009 р. N 28800/7/17-0217 "Щодо організації роботи по декларуванню доходів, одержаних фізичними особами у 2009 році", для спрощення процедури декларування доходів фізичних осіб надає інформацію щодо розрахунку та переліку сум витрат, що включаються до складу податкового кредиту згідно із статтею 5 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" за наслідками 2009 року.

 

Заступник Голови 

С. Лекарь 


 


Додаток 1 

ДОВІДКОВО

Перелік
сум витрат, що включаються до складу податкового кредиту згідно із статтею 5 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (до декларації про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2009 року)


Прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку
______________________________________________________________________________________

Ідентифікаційний номер платника податку ______________________________________________

Резидентство _________________________________________________________________________ Витрати, фактично понесені платником податку протягом 2009 року 

Код рядка 

Реквізити документів, які підтверджують витрати 

Сума (грн.) 

1 

2 

3 

4 

Сума коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні, у розмірі, що перевищує два відсотки, але не є більшим п'яти відсотків від суми його загального оподатковуваного доходу, отриманого протягом звітного податкового року 

01 

  

  

Сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення, але не більше суми, розмір якої не перевищує суми місячного мінімального прожиткового рівня для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень, у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. У 2009 році цей розмір становив 940 грн. на місяць (669 грн. х 1,4) 

02 

  

  

Сума витрат платника податку на сплату за власний рахунок страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, яка не перевищує (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):
а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку або на банківський пенсійний депозитний рахунок чи за їх сукупністю - суму, визначену у розмірі, що не перевищує суми місячного мінімального прожиткового рівня для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень, у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування. У 2009 році цей розмір становив 940 грн. на місяць (669 грн. х 1,4);
б) при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом або на банківський пенсійний депозитний рахунок на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю - 50 відсотків суми, визначеної у підпункті "а", у розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї 

03 

  

  

Суми витрат платника податку із (р. 04.1 + 04.2) 

04 

х 

  

штучного запліднення незалежно від того, перебуває він у відносинах шлюбу з донором чи ні 

04.1 

  

  

Оплати вартості державних послуг, включаючи сплату державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини 

04.2 

  

  

Частину суми процентів за іпотечним кредитом, сплачених платником податку, яка розраховується за правилами, визначеними згідно із статтею 10 Закону N 889-IV 

05 

  

  

Всього витрат (06 = 01 + 02 + 03 + 04 + 05) 

06 

  

  Наведена інформація є достовірною 

_________________________________
                 особистий підпис фізичної
                  особи - платника податку 

_______________________________________
                              особистий підпис особи,
             уповноваженої на заповнення декларації 

"___" ____________ 2010 р. 

"___" ____________ 2010 р. 

 


Додаток 2 

ДОВІДКОВО

Розрахунок
суми податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), що підлягає поверненню платнику податку або сплаті до бюджету, у тому числі у зв'язку з нарахуванням податкового кредиту


Проведений ______________________________________, ідентифікаційний N ___________________
                                             (прізвище, ініціали платника податку)
на підставі поданої Декларації про доходи, одержані у 2009 році (вх. N ___________ від __________)
                                                                                                                                            (дата та вхідний N заповнюються інспектором) 


Розділ I
(сума ПДФО до повернення з бюджету у зв'язку з нарахуванням податкового кредиту)


N
ряд-
ка 

Алгоритм розрахунку 

Сума
(грн.) 

визначені платником 

за наслідками перевірки 

1 

Сума загального річного доходу, нарахованого протягом 2009 року у вигляді заробітної плати (зазначено у п. 1.1 розділу I Декларації), зменшена на суму податкового кредиту, зазначену у рядку 06 переліку сум витрат 

  

  

2 

Сума ПДФО з оподатковуваного доходу, визначеного у п. 1 цього розділу за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 Закону (15 %) 

  

  

3* 

Сума ПДФО до повернення (сума ПДФО, утримана протягом 2009 р. та зазначена у п. 1.1 розділу I Декларації, зменшується на суму ПДФО, визначену у п. 2 цього розділу) 

  

  

____________
* Сума податку до повернення не може перевищувати суми податку, перерахованого до бюджету окремим платником податку. 

Розділ II
(сума ПДФО до повернення з бюджету з інших підстав)


N
ряд-
ка 

Алгоритм розрахунку 

Сума
(грн.) 

визначені платником 

за наслідками перевірки 

1 

Сума ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету (абзац другий пп. 6.5.5 п. 6.5 ст. 6 Закону). До розрахунку приймається сума ПДФО, зазначена у довідці, поданій платником податку та виданій податковим агентом - працедавцем) 

  

  


Розділ III
(суми податку з доходів фізичних осіб, які підлягають сплаті до бюджету)


N
ряд-
ка 

Алгоритм розрахунку 

Сума
(грн.) 

визначені платником 

за наслідками перевірки 

Доходи від продажу нерухомого майна та надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) (п. 9.1 ст. 9, ст. 11, код бюджетної класифікації 11011200) 

1 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 0 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

1.1 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1 цього розділу 

  

  

2 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 1 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

2.2 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 2 цього розділу 

  

  

3 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 5 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

3.3 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 3 цього розділу 

  

  

4 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 15 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

4.4 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 4 цього розділу 

  

  

5 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 30 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

5.5 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 5 цього розділу 

  

  

6 

Сума ПДФО самостійно сплачена платником податку до бюджету протягом року з зазначених доходів, визначених у п. 1.2 розділу I Декларації (п. 1.1; 2.2; 3.3; 4.4; 5.5) 

  

  

7 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1.2 розділу I Декларації (сума п. 1.1, 2.2; 3.3; 4.4; 5.5) 

  

  

8** 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1.2 розділу I Декларації (сума п. 1.1, 2.2, 3.3, 4.4, 5.5 - п. 6 цього розділу) 

  

  

Доходи від продажу рухомого майна та надання рухомого майна в оренду (суборенду) (ст. 12 з урахуванням положень п. 7.1 ст. 7, п. 22.3 ст. 22; код бюджетної класифікації 11011300) 

N
ряд-
ка 

Алгоритм розрахунку 

Сума
(грн.) 

визначені платником 

за наслідками перевірки 

9 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 1 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

9.9 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 9 цього розділу 

  

  

10 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 15 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

10.10 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 10 цього розділу 

  

  

11 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 30 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

11.11 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 11 цього розділу 

  

  

12 

Сума ПДФО самостійно сплачена платником податку до бюджету протягом року з доходів, визначених у п. 9.9; 10.10; 11.11 цього розділу 

  

  

13 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1.2 розділу I Декларації (сума п. 9.9, 10.10; 11.11) 

  

  

14** 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1.2 розділу I Декларації (сума п. 9.9, 10.10, 11.11 - п. 12 цього розділу) 

  

  

Доходи, отримані внаслідок прийняття у спадщину майна, коштів, майнових чи немайнових прав (ст. 13, код бюджетної класифікації 11011400) 

N
ряд-
ка 

Алгоритм розрахунку 

Сума
(грн.) 

визначені платником 

за наслідками перевірки 

15 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 0 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

15.15 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1 цього розділу 

  

  

16 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 5 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

16.16 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 16 цього розділу 

  

  

17 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 15 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

17.17 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 17 цього розділу 

  

  

18 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 30 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

18.18 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 18 цього розділу 

  

  

19 

Сума ПДФО самостійно сплачена платником податку до бюджету протягом року із зазначених доходів, визначених у п. 15.15, 16.16, 17.17, 18.18 

  

  

20 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1.2 розділу I Декларації (сума п. 15.15; 16.16; 17.17; 18.18) 

  

  

21** 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1.2 розділу I Декларації (сума п. 15.15, 16.16, 17.17, 18.18 - п. 19 цього розділу) 

  

  

Інші доходи, отримані платником ПДФО, які не ввійшли у попередні додатки цього розрахунку (код бюджетної класифікації 11010100) 

N
ряд-
ка 

Алгоритм розрахунку 

Сума
(грн.) 

визначені платником 

за наслідками перевірки 

22 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 0 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

22.22 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 22 цього розділу 

  

  

23 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 5 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

23.23 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 23 цього розділу 

  

  

24 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 15 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

24.24 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 24 цього розділу 

  

  

25 

Сума оподатковуваного доходу, з якого слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 30 % (доходи, зазначені у п. 1.2 розділу I Декларації) 

  

  

25.25 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 25 цього розділу 

  

  

26 

Сума ПДФО, самостійно сплачена платником податку до бюджету протягом року із зазначених доходів, визначених у п. 22.22, 23.23, 24.24, 25.25 цього розділу 

  

  

27 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1.2 розділу I Декларації (сума п. 22.22; 23.23, 24.24; 25.25 цього розділу) 

  

  

28 

Сума доходів одержаних за кордоном або з іноземних держав, з яких слід сплатити ПДФО до бюджету за ставкою 15 % (доходи, зазначені у п. 1.4 розділу I Декларації) 

  

  

29*** 

Сума ПДФО з іноземних доходів (п. 28 цього розділу) 

  

  

ЗО 

Сума ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у п. 1.2 та п. 1.4 розділу I Декларації (сума п. 27 + п. 29 цього розділу) - п. 26 цього розділу 

  

  

____________
** Позитивне значення цього підрахунку відповідає податковому зобов'язанню платника податку із сплати до бюджету сум ПДФО. Від'ємне значення відповідає сумі ПДФО, що належить до повернення платнику податку з бюджету.

** Сума ПДФО з іноземного доходу, сплаченого за кордоном, зараховується відповідно до пп. 9.9.5 п. 9.9 ст. 9 Закону N 889-IV. Сума одержаного доходу (в укр. грн.) з п. 1.4 розділу I Декларації перемножується на 15 %. Від результату віднімається сума податку, яка сплачена (утримана за кордоном) (в укр. грн.) з п. 1.4 розділу I. У випадку позитивного значення у розрахунку використовується ця різниця, яку потрібно доплатити. В іншому випадку у розрахунку суми ПДФО не використовуються. 

Розділ IV
(податкове зобов'язання)


N
ряд-
ка 

Алгоритм розрахунку 

Сума
(грн.) 

визначені платником 

за наслідками перевірки 

1 

Податкове зобов'язання (р. 30 розділу III - p. 1 розділу II - р. 3 розділу I) код 11010100.
Позитивне значення цього підрахунку відповідає податковому зобов'язанню платника податку із сплати до бюджету сум ПДФО. Від'ємне значення відповідає сумі ПДФО, що належить до повернення платнику податку з бюджету, втчу зв'язку з нарахуванням податкового кредиту 

  

  

2 

Податкове зобов'язання (або від'ємне значення) платника податку із сплати до бюджету (або повернення з бюджету) сум податку з доходів фізичних осіб (п. 8 розділу III, код 11011200) 

  

  

3 

Податкове зобов'язання (або від'ємне значення) платника податку із сплати до бюджету (або повернення з бюджету) сум податку з доходів фізичних осіб (п. 14 розділу III, код 11011300) 

  

  

4 

Податкове зобов'язання (або від'ємне значення) платника податку із сплати до бюджету (або повернення з бюджету) сум податку з доходів фізичних осіб (п. 21 розділу III, код 11011400) 

  

  _________________________________
                 особистий підпис фізичної
                  особи - платника податку 

_______________________________________
                              особистий підпис особи,
             уповноваженої на заповнення декларації 

"___" ____________ 2010 р. 

"___" ____________ 2010 р. 

Розрахунок перевірено:

Інспектор 

____________________________
(П. І. Б., підпис) 

Начальник відділу (сектору) 

____________________________
(П. І. Б., підпис) 

Затверджую:  

  

Начальник ДПІ 

____________________________
(П. І. Б., підпис) 


____________