Головна сторінка

Оподаткування продажу (обміну) рухомого майна (у тому числі транспортних засобів) за Податковим кодексом УкраїниСкачати 26.27 Kb.
НазваОподаткування продажу (обміну) рухомого майна (у тому числі транспортних засобів) за Податковим кодексом України
Дата конвертації25.03.2016
Розмір26.27 Kb.
ТипДокументи
Оподаткування продажу (обміну) рухомого майна (у тому числі транспортних засобів) за Податковим кодексом України (стаття 173 ПК)

Ставка — 1%

Ставка — 5%

Ставка — 15%*

* У разі якщо загальна сума отриманих доходів у звітному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, ставка податку з надлишку становить 17%

Пункт 173.2 статті 173 ПКУ:

Продаж** не частіше одного разу протягом звітного податкового року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді:

– легкового автомобіля;

– мотоцикла;

– моторолера

1. Пункт 173.2. статті 173 ПКУ:

1) продаж** протягом звітного податкового року другого та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера .

2. Пункт 173.1 статті 173 ПКУ:

Продаж (обмін)*** протягом звітного податкового року інших об’єктів рухомого майна, крім легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера

Пункт 173.6 статті 173 ПКУ:

1) продаж** фізичними особами-нерезидентами об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторо-лера (незалежно від кількості продажів);

2) продаж (обмін)*** фізичними особами-нерезиден­тами інших об’єктів рухомого майна, крім легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера

* Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону (пункт 172.3 статті 172 ПКУ) (згідно з коментарем до ПКУ для цілей оподаткування враховується вартість нерухомого майна, відмінного від землі, за даними витягів (довідок-характеристик), що видаються органами БТІ, а щодо земельних ділянок — за даними експертної грошової оцінки землі).

** Дохід від продажу об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта та не нижче 25 відсотків вартості такого самого нового об’єкта рухомого майна (абз. 3 пункту 173.2 статті 173 ПКУ).

*** Дохід від продажу об’єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта (абз. 2 пункту 173.1 статті 173 ПКУ).

Сума податку щодо операцій з продажу (обміну) нерухомого майна визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою, що продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, — до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни.

Фізична особа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження в річній податковій декларації (пункт 172.5 статті 172 ПКУ).

Платник податку щодо операцій з продажу (обміну) рухомого майна самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджету через банківські установи (пункт 173.4 статті 173 ПКУ).

Для цілей статті 172 ПКУ під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування (пункт 172.8 статті 172 ПКУ).

Для цілей статті 173 ПКУ під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти рухомого майна, крім їх спадкування та дарування (пункт 173.8 статті 173 ПКУ).


MEH № 1 2016 г. - -