Головна сторінка

Розділ XX. Група 94Скачати 354.77 Kb.
НазваРозділ XX. Група 94
Сторінка1/3
Дата конвертації22.03.2016
Розмір354.77 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3
РОЗДІЛ XX. Група 94
РОЗДІЛ XX

РІЗНІ ПРОМИСЛОВІ ТОВАРИ
Додаткова примітка України:
У цьому розділі термін “для промислового складання моторних транспортних засобів” застосовується лише до товарів, які використовуються у промисловому виробництві моторних транспортних засобів товарних позицій 87018705, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Група 94

Меблі; постільні речі, матраци, матрацні основи,
диванні подушки та аналогічні набивні речі меблів,
світильники та освітлювальні прилади, в іншому місці не зазначені;


світлові покажчики, табло та подібні вироби; збірні будівельні конструкції
Примітки:
1. До цієї групи не включаються:
(a) надувні або водяні матраци, подушки або диванні подушки груп 39, 40 або 63;
(b) дзеркала, призначені для встановлення на пiдлозi або на землi (наприклад псише-дзеркала на рухомій рамі), товар­на позиція 7009;
(c) вироби групи 71;
(d) частини загального призначення, зазначені у примітці 2 до розділу XV, з недорогоцін­них металів (розділ XV) або подібні вироби з пластмаси (група 39), або сейфи товарної позиції 8303;
(e) меблі, спеціально сконструйовані як частини холодильного або морозильного обладнання товарної позиції 8418; меблі, спеціально сконструйовані для швейних машин (товарна позиція 8452);
(f) лампи або освітлювальні прилади групи 85;
(g) меблі, спеціально сконструйовані як частини для апаратів товарних позицій 8518 (товарна пози­ція 8518), товарних позицій 8519 — 8521 (товарна позиція 8522) або товарних позицій 8525 — 8528 (товар­на позиція 8529);
(h) вироби товарної позиції 8714;
(ij) стоматологічні крісла з умонтованим стоматологічним обладнанням товарної позиції 9018 або плювальниці до них (товарна позиція 9018);
(k) вироби групи 91 (наприклад, годинники та корпуси для годинників всіх видів); або
(l) меблі іграшкові або іграшкові лампи, або освітлювальні іграшкові вироби (товарна позиція 9503), більярдні столи чи інші меблі, спеціально призначені для ігор товарної позиції 9504, вироби для фокусів чи оздоблення (за винятком електричних гірлянд), таких як китайські ліхтарики (товарна позиція 9505).
2. Вироби (крім їх частин) товарних позицій 9401 — 9403 включаються до цих товарних позицій лише тоді, коли вони призначені для установлення на підлозі або на землі.
Однак зазначені нижче вироби вклю­ча­­ються до товарних позицій 9401—9403, навіть якщо вони призначені для підвішування, кріплення до стін або для установлення один на одному:
(а) шафи, книжкові або для посуду, інші меблі з полицями, або секційні меблі;
(b) меблі для сидіння і ліжка.
3. (A) У товарних позиціях 9401 — 9403 посилання на частини товарів не включають посилання на листи або пластини (вирі­зані або не вирізані за формою, але не з’єднані з іншими частинами) із скла (включаючи дзер­кала), мармуру або інших каменів чи з будь-якого іншого матеріалу, зазначених у групі 68 або 69.
(B) Вироби товарної позиції 9404, подані окремо, не повинні включатися до товарних позицій 9401 — 9403 як частини товарів.
4. Термін “збірні будівельні конструкції” товарної позиції 9406 означає конструкції, зібрані на підприємстві, або ті, що постачаються як сукупність окремих елементів для складання на місці, наприклад, житлові або промислові приміщення, контори, школи, магазини, навіси, гаражі або аналогічні будівлі.
Загальні положення
До цієї групи включаються, за умови додержання винятків, перерахованих у Поясненнях до цієї групи:

(1)Усі меблі та їхні частини (товарні позиції 9401–9403).

(2) Матрацні основи, матраци та інші постільні речі або аналогічні предмети меблювання, з пружинами, набиті будь-якими матеріалами або з пористої ґуми чи пластмас, покриті або непокриті (товарна позиція 9404).

(3) Лампи та освітлювальне устаткування і їхні частини, в іншому місці не зазначені, з будь-якого матеріалу (крім устаткування з матеріалів, описаних у примітці 1 до групи 71), світлові покажчики, табло та аналогічні вироби з умонтованим джерелом світла та їх частини, в іншому місці не зазначені (товарна позиція 9405).

(4) Збірні будівельні конструкції (товарна позиція 9406).

У цій групі термін «меблі» означає:

(А) Будь-які «пересувні» вироби (крім включених до більш конкретних товарних позицій УКТЗЕД), головною властивістю яких є те, що вони сконструйовані для розміщення на підлозі чи на землі та які використовуються переважно в утилітарних цілях, для інтер’єру приватних будинків, готелів, театрів, кінотеатрів, контор, церков, шкіл, кафе, ресторанів, лабораторій, лікарень, стоматологічних кабінетів і т.д., а також для інтер’єрів суден, літальних апаратів, залізничних вагонів, автомобілів, житлових причепів або аналогічних транспортних засобів. (Слід зазначити, що в цій групі товари вважаються «пересувними» меблями, навіть якщо вони призначені для прикручування і т.д. до підлоги, наприклад, стільці, встановлювані на суднах). Аналогічні товари (крісла, стільці і т.д.) для розміщення в садах, на площах, прогулянкових місцях і т.д. також включаються до цієї категорії.

(B) Такі вироби:

(i)  буфети, книжкові шафи, інші меблі з полицями і секційні меблі, призначені для підвішування, кріплення до стін, установлення один на одному або поруч один з одним і які використовуються для зберігання в них різних предметів (книг, фаянсового посуду, кухонних речей, скляного посуду, білизни, лікарських засобів, туалетних виробів, радіо- або телеприймачів, прикрас і т.д.), а також подані окремо елементи секційних меблів;

(ii) сидіння або ліжка, призначені для підвішування або кріплення до стіни.

Крім товарів, перерахованих у наведеному вище пункті (B), термін “меблі” не стосується товарів, які використовують як меблі, але призначені для розміщення на інших предметах меблів або на полицях, чи для кріплення на стінах або на стелі.

Отже, з цього випливає, що до цієї групи не включаються інші предмети, закріплювані на стіні, такі як вішалки для пальто, капелюхів та аналогічні, вішалки для ключів та одежних щіток, полиці для газет, такі деталі інтер’єру, як щити для опалювальних батарей. За таким самим принципом до цієї групи не включаються такі типи товарів, не призначені для розміщення на підлозі: невеликі предмети тонкої столярної роботи, невеликі предмети для облаштування з дерева (товарна позиція 4420) та конторське приладдя (наприклад, коробки для сортування документів, лотки для паперів) з пластмаси або недорогоцінних металів (товарна позиція 3926 або 8304).

Проте предмети обстановки (буфети, щити для опалювальних батарей і т.д.), умонтовані або призначені для того, щоб бути умонтованими, подані одночасно зі збірними будівельними конструкціями товарної позиції 9406 і є невід’ємною частиною таких конструкцій, залишаються в товарній позиції 9406.

До товарних позицій 9401–9403 включаються предмети меблів, зроблені з будь-якого матеріалу (дерева, лози, бамбуку, тростини (очерету), пластмаси, недорогоцінних металів, скла, шкіри, каменю, кераміки і т.д.). Такі меблі включаються до цих товарних позицій незалежно від того, є вони набивними або покриті чи ні, оброблена чи не оброблена їх поверхня, є на них різьблення, інкрустація і декоративний розпис чи нема, чи закріплені на них дзеркала та інша скляна арматура чи ні, чи є в них коліщата чи ні і т.д.

Проте слід зазначити, що меблі не включаються до цих товарних позицій, якщо до них входять вироби (наприклад, монограми, обручі, металеві ободки або наконечники і т.д.) з дорогоцінних металів або металів, плакованих дорогоцінними металами (група 71).

Предмети меблів, подані в не складеному або розібраному вигляді, повинні розглядатися як складені предмети меблів за умови, що їхні частини подані в комплекті (у наборі). Це стосується меблів незалежно від того, чи включені до них листи, арматура або інші частини, зроблені зі скла, мармуру або інших матеріалів, чи ні (наприклад, дерев’яний столик зі скляною поверхнею, дерев’яний гардероб з дзеркалом, сервант з мармуровою плитою).

Частини

До цієї групи входять лише оброблені та необроблені частини виробів, які включаються до товарних позицій 9401–9403 та 9405, якщо їх можна ідентифікувати за формою та іншими характерними властивостями як частини, призначені винятково або переважно для виробу, що входить до будь-якої з цих товарних позицій. Вони включаються до цієї групи в тому випадку, якщо не включені до інших угруповань.

Частини збірних будівельних конструкцій товарної позиції 9406, подані окремо, у всіх випадках включаються до відповідних товарних позицій.

На додаток до винятків, перерахованих у наведених нижче поясненнях, до цієї групи також не включаються:

(а) вироби з напівкруглою кальовкою та профільовані вироби товарної позиції 4409;

(b) рифлені смуги з деревостружкових плит, покриті пластичними або іншими матеріалами, призначені для розрізування і подальшого згинання по лінії розрізу для надання U-подібної форми з метою одержання частин меблів (наприклад, відділень у ящиках) (товарна позиція 4410);

(c) листи зі скла (включаючи дзеркала), мармуру або іншого каменю чи будь-якого іншого матеріалу, який згадується в групі 68 або 69, незалежно від того, розрізані вони за формою чи ні, якщо вони не з’єднані з іншими частинами, які дозволяють чітко ідентифікувати їх як частини меблів (наприклад, дзеркальна стулка гардеробу);

(d) пружини, замки та інші частини загального призначення, зазначені у примітці 2 розділу XV, з недорогоцінних металів (розділ XV) та аналогічні вироби з пластмас (група 39);

(e) іграшкові меблі та іграшкові лампи або освітлювальні прилади (товарна позиція 9503);

(f) предмети колекціонування та антикваріат (група 97).
Пояснення до товарної позиції 9401:


9401

Меблi для сидiння (крiм включених до товарної позицiї 9402), якi перетворюються або не перетворюються на лiжка, та їх частини:

9401 10 00

- сидiння, що використовуються для повiтряних транспортних засобiв:

9401 10 00 10

- - без шкіряного покриття, для цивільної авіації

9401 10 00 90

- - інші

9401 20 00 00

- сидiння, що використовуються в моторних транспортних засобах

9401 30

- меблi для сидiння, якi обертаються, з регульованою висотою:

9401 30 10 00

- - м'якi, що мають спинку, з колiщатками або полоззям

9401 30 90 00

- - iншi

9401 40 00 00

- меблi для сидiння, якi перетворюються на лiжка, крiм туристичних чи садових
- меблi для сидiння з тростини, лози, бамбука або подібних матеріалів:

9401 51 00 00

- - бамбукові або ратанові

9401 59 00 00

- - інші
- iншi меблi для сидiння з дерев'яним каркасом:

9401 61 00 00

- - оббиті

9401 69 00 00

- - iншi
- iншi меблi для сидiння з металевим каркасом:

9401 71 00 00

- - оббиті

9401 79 00 00

- - iншi

9401 80 00 00

- iншi меблi для сидiння

9401 90

- частини:

9401 90 10 00

- - сидiнь, що використовуються для повiтряних транспортних засобiв
- - iншi:

9401 90 30 00

- - - дерев'янi

9401 90 80 00

- - - інші

За умови додержання наведених нижче винятків, до цієї товарної позиції включаються всі предмети для сидіння (включаючи предмети для сидіння для транспортних засобів, якщо вони відповідають умовам, обговореним у Примітці 2 до цієї групи), наприклад:

шезлонги, крісла з підлокітниками, складані стільці, палубні крісла, високі стільці для немовлят і дитячі сидіння, призначені для кріплення на спинках інших сидінь (включаючи автомобільні), старовинні крісла, лавки, кушетки (включаючи кушетки з електроопаленням), дивани, софи, отоманки та аналогічні предмети, табурети (такі як табурети до роялю, табурети для креслярів, друкарок і підніжки стільців подвійного призначення).

Крісла з підлокітниками, кушетки, дивани і т.д. включаються до цієї товарної позиції, навіть якщо вони перетворюються в ліжка.

Проте до цієї товарної позиції не включаються:

(а) підніжки (звичайно товарні позиції 4421 та 7326);

(b) палиці-сидіння (товарна позиція 6602);

(c) вироби товарної позиції 8714 (наприклад, сідла);

(d) стільці, які обертаються, з регулятором швидкості обертання для перевірки рефлексів (товарна позиція 9019);

(e) стільці та крісла товарної позиції 9402;

(f) табуретки та лавочки для ніг (які гойдаються і звичайні), призначені для відпочинку ніг, скрині для білизни та аналогічні скрині, використовувані також як місця для сидіння (товарна позиція 9403).

Частини

До цієї товарної позиції також включаються ідентифіковані частини стільців або інших предметів для сидіння, такі як спинки, сидіння та підлокітники (як оббиті соломою або тростиною (очеретом), так і не оббиті ними, як з набиванням або пружинами, так і без них), а також спіралеподібні пружини, складені з метою оббивання сидіння.

Окремо подані диванні подушки і матраци з пружинами, набиті будь-якими матеріалами або з пористої ґуми чи пластмаси, покриті або непокриті, не включаються до цієї товарної позиції (товарна позиція 9404), навіть якщо вони чітко спеціалізовані як частини оббитих предметів для сидіння (наприклад, диванів, кушеток, соф). Коли, проте, ці товари з’єднані з іншими частинами предметів для сидіння, вони включаються до цієї товарної позиції. Вони залишаються також у цій товарній позиції, якщо подані разом з предметами для сидіння, частиною яких вони є.

Пояснення до товарних підпозицій:
9401 61 і 9401 71

“Оббиті предмети для сидіння” – ті, в яких є м’який шар, наприклад, вати, пачосу, тваринного волосу, пористих пластмас або ґуми, підігнаний за формою (закріплений чи ні) до сидіння, і поверх цього шару покриття такими матеріалами як тканина, шкіра або листи пластмас. Так само класифікуються як оббиті предмети для сидіння і предмети, м’який шар яких не покритий або покритий лише білою матерією, яка не потребує подальшого покриття (вони називаються «оббиті мусліном»), предмети для сидіння, подані як предмети зі знімними сидіннями або подушками під спину, які не можуть використовуватися без таких подушок, а також предмети зі спіралеподібними пружинами (для оббивки). З іншого боку, наявність натяжних пружин з горизонтальною дією, призначених для прикріплення до каркасу сталевої дротяної сітки, туго натягнутої тканини і т.д., недостатня для того, щоб класифікувати ці предмети для сидіння як оббиті. Таким самим способом предмети для сидіння, безпосередньо покриті такими матеріалами як тканина, шкіра, листи пластмас, без поміщення між ними набивного матеріалу або пружин, а також предмети для сидіння, в яких використана лише тканина з тонким шаром пористої пластмаси, не розглядаються як оббиті предмети для сидіння.


9401 80

До цієї товарної позиції також включаються сидіння безпеки, призначенні для перевезення немовлят та дітей, які починають ходити, в моторних транспортних засобах або інших транспортних засобах. Такі знімні сидіння кріпляться до сидіння транспортного засобу за допомогою ременів безпеки та ременю фіксації.
Додаткові пояснення до товарних категорій:
9401 10 00

Сидіння, які включаються до цих категорій, зазвичай, виготовляються з легких, але стійких до зносу матеріалів (наприклад, з дюралюмінію).
У більшості випадків вони можуть конструктивно відрізнятися від меблів для сидіння, призначених для інших транспортних засобів (регулювання положення, спеціальні пристосування для кріплення до підлоги або стін, ремені безпеки або місця для їх встановлення тощо).
Авіаційні крісла-катапульти не вважаються меблями для сидіння товарної позиції 9401 і класифікуються як частини літального апарата (товарна позиція 8803).
9401 30 10

Щодо визначення терміна “м’які меблі для сидіння” дивись Пояснення до підпозицій 9401 61 і 9401 71.
9401 90 10

Ця категорія не охоплює позиціонувальні та блокувальні гідравлічні приводи, використовувані для регулювання положення крісел для екіпажів літальних апаратів (категорія 8412 21 20 або 8412 21 80).
Пояснення до товарної позиції 9402:


9402

Меблi медичнi, хiрургiчнi, стоматологiчнi або ветеринарнi (наприклад операцiйнi столи, столи оглядовi, лікарняні лiжка з механiчним пристроєм, стоматологiчнi крiсла); перукарськi крiсла та аналогічнi крiсла з пристроєм для обертання, нахиляння і пiдiймання; їх частини:

9402 10 00 00

- крiсла стоматологiчнi, перукарськi та аналогічні крісла і частини до них

9402 90 00 00

- iншi

(А) Меблі медичні, хірургічні, стоматологічні або ветеринарні

До цієї групи товарів включають:

(1) Операційні столи для загальної або спеціальної хірургії, які дозволяють хворому зайняти необхідне під час проведення різних операцій положення шляхом регулювання, нахилу, обертання або підіймання столу.

(2) Спеціальні ортопедичні столи для складних операцій (наприклад, на тазостегновому суглобі, плечовому суглобі, хребті).

(3) Столи для вівісекції та аналогічні столи для лікування тварин, часто обладнані апаратурою для фіксації.

(4) Столи, столи-ліжка та аналогічні предмети для клінічних обстежень, лікування, масажу і т.д.; ліжка та крісла, наприклад, для акушерських, гінекологічних, урологічних, цистоскопічних та інших обстежень і операцій, а також для використання під час лікування вуха, носа, горла чи ока.

Проте слід зазначити, що до цієї товарної позиції не включаються столи і стільці, призначені спеціально для рентгенівських обстежень і т.д. (товарна позиція 9022).

(5) Спеціальні меблі для сидіння для лікарів і хірургів.

(6) Ліжка для дітородіння (інколи називані пологовими ліжками), що звичайно складаються з нижньої частини з мискою, яка забирається під верхню частину.

(7) Механічні ліжка для підіймання поранених або хворих або для гігієнічного обслуговування без торкання до них.

(8) Ліжка з матрацом на шарнірній основі, спеціально призначені для терапії туберкульозу легенів або інших захворювань.

(9) Ліжка з приєднаними шинами чи іншими подібними пристроями для лікування вивихів або переломів та аналогічні предмети.

Але коли таке устаткування відноситься до типу, призначеного для звичайного приєднання, а не для стаціонарного закріплення на ліжку, воно входить до товарної позиції 9021; ліжка без механічних пристроїв зміни положення окремих блоків входять до товарної позиції 9403.

(10) Ноші та ноші на колесах для переміщення хворих у лікарнях, клініках і т.д.

Інвалідні коляски для переміщення інвалідів по вулицях не включаються (група 87).

(11) Невеликі столики, столи-шафи та подібні предмети, з колесами або без них (столики на коліщатах), призначені спеціально для інструментів або перев’язного матеріалу, медичного або хірургічного приладдя або знеболюючих засобів; візки для стерилізованих інструментів; спеціальні миски для дезінфекції, самовідкривні ящики для стерильного перев’язного матеріалу (як правило, на колесах) та сміттєві ящики для брудних перев’язних предметів (на колесах або без них); тримачі для пляшок, зрошувачів, промивних пристроїв та аналогічні предмети, на роликах або без них; шафи з висувними ящиками та контейнери для спеціальних інструментів і перев’язного матеріалу.

(12) Стоматологічні крісла (включаючи крісла-ліжка для знеболювання), не об’єднані зі стоматологічними приладами товарної позиції 9018, з механічними пристроями (звичайно телескопічними) для підіймання, так само як і для нахилення, а іноді і для обертання навколо центрального стержня, з таким прикріпленим устаткуванням як освітлювальна апаратура або без неї.

Стоматологічні плювальниці для полоскання рота, закріплені на підставці або на стійці чи не закріплені, та стоматологічні крісла з умонтованим стоматологічним устаткуванням товарної позиції 9018 не включаються (товарна позиція 9018).

Слід зазначити, що до цієї групи входять лише меблі, спеціально призначені для медичного, хірургічного, стоматологічного або ветеринарного використання; меблі загального призначення без таких характеристик, отже, сюди не включаються.
  1   2   3