Головна сторінка

Виконання плану та бюджету уаіб за 1-й квартал 2007 рокуСкачати 148.49 Kb.
НазваВиконання плану та бюджету уаіб за 1-й квартал 2007 року
Дата конвертації22.03.2016
Розмір148.49 Kb.
ТипВиконання плануНОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 10.04.2007 р.)Заходи УАІБ
Відбулося засідання Ради УАІБ

6 квітня 2007 року відбулося засідання Ради УАІБ. На ньому були розглянуті питання про вступ до УАІБ та видачу Подання на отримання ліцензії компаніям: ТОВ „КУА „КАВЕС” (м.Сімферополь), ТОВ „КУА „Фінансовий вектор” (м.Дніпропетровськ), ТОВ „КУА „Невігейтор Кепітл Едвайзорз” (м.Київ),ТОВ „КУА „Глобал Фінанс” (м.Київ), ТОВ „КУА „Галуа Інвест” (м.Київ), ТОВ „КУА „ Ніка - Інвест” (м.Київ), ТОВ „КУА „Об’єднаний капітал” (м.Київ), ТОВ „КУА „Акцепт” (м.Київ), ТОВ „КУА „БІЗНЕС-АКТИВ” (м.Київ), видано Подання на отримання ліцензії ТОВ „КУА АПФ „Донецьк” (м.Донецьк) та ТОВ „КУА „Фінансовий бутік” (м.Київ).

Члени Ради ухвалили звіт про виконання плану та бюджету УАІБ за 1-й квартал 2007 року, розглянули план роботи на 2-й квартал, прийнявши запропонований дирекцією варіант за основу. Виконуючим обов’язки генерального директора УАІБ призначено О.Трипольську, яка до цього була заступником генерального директора.

Обговорюючи питання про розподіл обов’язків між членами Ради, учасники засідання вирішили зібрати протягом місяця пропозиції щодо формування секцій, напрямків та комісій безпосередньо від членів Ради і розглянути їх під час наступного засідання.

Рада затвердила на посаді голови Дисциплінарного комітету В.Левіна, обраного 5 квітня 2007 р. на засіданні Дисциплінарного комітету.

На пропозицію головуючого Ради УАІБ Д.Леонова прийнято рішення про створення Комісії з питань оподаткування, яка займатиметься моніторингом податкового законодавства, проектів змін до нього, в тому числі і Податкового кодексу, а також розглядом актуальних питань, які виникають у компаній- членів Асоціації. Керівником Комісії призначено віце-президента «КІНТО» А.Федоренка.

На засіданні було розглянуто питання про підготовку до щорічної Кримської науково-практичної конференції УАІБ, яка проходитиме 7-10 червня у Ялті.

Рада доручила Дирекції підготувати проекти угод про співпрацю з Державною комісією регулювання ринків фінансових послуг, Антимонопольним комітетом, Національною асоціацією недержавних пенсійних фондів України та адміністраторів недержавних пенсійних фондів, а також продовжити співпрацю з компанією «Вега консалтинг» щодо організації конкурсу на кращий інвестиційно-будівельний проект 2008 року.

Рада заслухала інформацію ТОВ "Рейтингове агентство "Експерт-Рейтинг" щодо Методики рейтингування КУА, вирішила детальніше ознайомитися з нею та повернутися до розгляду цього питання на черговому засіданні Ради.

Наступне засідання Ради УАІБ відбудеться 26 квітня 2007 року.

Аналіз діяльності відкритих інвестиційних фондів

за період з 29 березня по 4 квітня 2007 року

Політична криза в Україні досягла тієї межі, за якою фондовий ринок не може розвиватись лише за економічними законами. На нього починають сильно впливати фактори політичного життя держави. В даному випадку вони відіграли негативну роль, наслідком якої стало падіння фондового ринку. Так, лише за один день, після підписання Указу Президента про розпуск Парламенту, індекс ПФТС упав на 6,94%, а в цілому за період з 29 березня по 4 квітня індекс зменшився на 5,8%.

Аналогічно ця динаміка відзначилася на доходності відкритих інвестиційних фондів, середній показник якої за період з 29 березня по 4 квітня нинішнього року склала -3,0%. Найсуттєвіше зменшились чисті активи на один сертифікат у фонду "Класичний" (-4,91%), а найменше втратив від падіння фондового ринку «Преміум - фонд збалансований» (доходність склала -2,05%). В той же час, за даними УАІБ, на більш тривалому відрізку часу (місяць) падіння фондового ринку не сильно позначилось на результатах діяльності відкритих фондів.

Всі фонди, окрім «Бонум-оптімум», за період з 04.03.07 по 04.04.07 р. мали позитивне значення доходності, яке перевищувало доходність таких альтернативних напрямків інвестування, як банківські депозити та операції з дорогоцінними металами (золото).

Детальніша інформація за адресою:

http://www.uaib.com.ua/files/articles/221/10_4.pdf
*****
У 2006 році НПФ продемонстрували найвищу динаміку розвитку серед усіх небанківських фінансових установ

За інформацією голови Держфінпослуг Валерія Альошина, найбільш динамічно зростаючою сферою небанківського фінансового сектора є ринок недержавного пенсійного забезпечення. За прогнозними оцінками станом на 01.01.07 р. сукупні активи НПФ становили 144,3 млн. грн., що більш ніж в три рази більше показника початку минулого року (46,2 млн. грн.). Обсяг пенсійних внесків за рік зріс також більш ніж в три рази (з 36,4 млн. грн. до 117,7 млн. грн.). Кількість учасників недержавних пенсійних фондів на звітну дату дорівнювала 146, 7 тис. осіб, що в 1,7 раза більше показника початку минулого року (88,4 тис. осіб). При цьому кількість учасників, які отримали пенсійні виплати з НПФ становила 3,9 тис. осіб (на початку 2006 року - 2,9 тис. осіб). Кількість НПФ за минулий рік зросла на 25% (з 54 до 79), а адміністраторів НПФ - на 4% (з 37 до 41). Структура джерел формування сукупних активів недержавних пенсійних фондів є наступною. На частку пенсійних внесків припадає 82% активів (117, 7 млн. грн.). З них, внески від юридичних осіб - 75% (108,6 млн. грн.), внески від фізичних осіб – 4% (5,1 млн. грн.), кошти, переведені з одного пенсійного фонду до іншого - 3% (4 млн. грн.). Частка інвестиційного доходу дорівнює 18% (26,6 млн. грн.)

За словами пана Альошина, однією з основних передумов розвитку недержавних пенсійних фондів є наявність на ринку надійних фінансових інструментів, захищених від інфляції, для інвестування їхніх активів. Держфінпослуг пропонує уряду розглянути можливість випуску спеціальних державних облігацій із рівнем доходності, якій буде змінюватись у відповідності з рівнем інфляції. Проблемами розвитку системи НПЗ Валерій Альошин вважає нерозуміння більшістю роботодавців ефективності участі в пенсійних фондах. При цьому до системи НПЗ зараз практично не залучені малі та середні підприємства. Враховуючи це, необхідно проводити широку роз’яснювальну роботу щодо переваг цієї системи та показувати позитивний досвід діяльності пенсійних фондів. Значним стимулом розвитку недержавного пенсійного забезпечення має стати запровадження обов’язкової професійної пенсійної системи та накопичувальної пенсійної системи.

*****

Відбулося засідання Координаційного центру

з питань здійснення пенсійної реформи

Минулого тижня відбулося засідання Координаційного центру з питань здійснення пенсійної реформи, повідомляє сайт Міністерства праці та соціальної політики. Обговорюючи питання про діяльність недержавних пенсійних фондів, голова Держфінпослуг Валерій Альошин звернув увагу на низку питань функціонування НПЗ. Зокрема, на проблему стягнення ПДВ із суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють адміністрування недержавних пенсійних фондів, та оподаткування разових пенсійних виплат, що отримують фізичні особи із системи недержавного пенсійного забезпечення. Про стан розробки інтегрованої системи обміну інформацією між органами, які здійснюють державний контроль і нагляд у системі недержавного пенсійного забезпечення, розповіла заступник голови Держфінпослуг Валентина Левченко. Основним завданням при створенні такої системи є захист пенсійних активів та координація дій регулюючих органів, якими є Держфінпослуг, ДКЦПФР та Національний банк України.

Відчутною перепоною для розвитку НПФ може стати недосконалий механізм повернення податкової пільги фізичним особам при сплаті пенсійних внесків до цих фондів. Сьогодні механізм повернення податкового кредиту не дозволяє фізичній особі - учаснику недержавного пенсійного фонду, яка відраховує внески на обов’язкове соціальне страхування, повернути в повній мірі надміру сплачений податок з доходів фізичних осіб протягом звітного року. Це призводить до подвійного оподаткування пенсійних коштів, - на етапі їх сплати та при отриманні пенсійної виплати.

Заступник голови ДПАУ Сергій Лекарь оприлюднив позицію ДПА щодо запровадження нового порядку повернення податкової пільги фізичним особам при сплаті пенсійних внесків до НПФ. Проведення відповідних розрахунків податківці пропонують здійснювати протягом поточного місяця безпосередньо на підприємстві або в установі, де працює учасник недержавного пенсійного фонду. Ці відносини формуватимуться на рівні «роботодавець – працівник». На сьогоднішній день, за словами заступника голови ДПА, близько 3 тис. осіб - учасників НПФ звернулися за отриманням податкової пільги на загальну суму 10 млн. грн.

Учасники засідання також приділили увагу проекту закону «Про проведення експерименту із організаційно-технічного забезпечення впровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування». Цим законопроектом передбачається повнофункціонально відпрацювати взаємодію Пенсійного фонду України, як адміністратора Накопичувального фонду, з іншими інституціональними суб’єктами накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Як зазначив начальник управління персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України Олександр Малецький, цей законопроект передано до Мінпраці для наступного обговорення на урядовому комітеті і далі - для розгляду на засіданні Кабінету Міністрів України. Крім того, Координаційний центр підтримав проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження заходів проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань недержавного пенсійного забезпечення серед населення, роботодавців та профспілкових організацій на 2007-2008 роки».

*****

Обсяг коштів, залучених російськими ПІФ у І кварталі 2007 року, становив

21,4 млрд. руб.

Обсяг коштів, залучених російськими ПІФ у І кварталі 2007 року, становив 21,4 млрд. руб., повідомляє інформаційний сервер Investfunds. Чистий приплив коштів відкритих фондів становив 15,8 млрд. руб. Відкриті фонди акцій залучили 11 млрд. руб., у фондах облігацій відбувся віддтік коштів у обсязі 26,5 млн. руб., змішані фонди залучили 3,9 млрд. руб., індексні - 0,65 млрд. руб., фонди грошового ринку - 38,6 млн. руб., фонди фондів - 183 млн. руб. В свою чергу, приплив коштів інтервальних ПІФ дорівнював 5,6 млрд. руб. При цьому інтервальні фонди акцій залучили 6 млрд. руб., фонди облігацій - 14,3 млн. руб., у змішаних фондів відбувся відтік коштів у обсязі 437 млн. руб., індексні фонди залучили 8,7 млн. руб., фонди фондів - 11,5 млн. руб.

Середня доходність відкритих ПІФ акцій за І квартал становила 2,39%, відкритих фондів облігацій - 1,2%, відкритих змішаних фондів - 1,4%, відкритих індексних фондів акцій - 0,83%, відкритих індексних фондів облігацій – 1,78%, відкритих фондів грошового ринку - 1,63%, інтервальних фондів акцій - 8,44%, інтервальних фондів облігацій - 2,33%, інтервальних змішаних фондів - 4,19%, інтервальних індексних фондів акцій - 0,93%, інтервальних фондів фондів - 0,87%. Найвищу дохідність (39,81%) продемонстрував інтервальний фонд акцій «Альфа-Капитал Акции роста».

*****

Середньорічна прибутковість фондів, які інвестують кошти в найбільш ліквідні акції великих європейських компаній, за останні 5 років становить 11-12%

Середньорічна прибутковість фондів, які інвестують кошти в найбільш ліквідні акції великих європейських компаній, за останні 5 років становить 11-12%. Враховуючи це, провідні російські компанії починають створювати подібні фонди. Так, російська група компаній «Тройка Диалог» створює новий інвестиційний фонд Troika Europe Fund, який інвестуватиме кошти в найбільш ліквідні акції великих європейських компаній, повідомляє сайт групи. Це перший фонд із сімейства фондів Troika Investment Funds, що інвестують кошти в різні класи закордонних активів. Інвестиційний портфель фонду буде диверсифікованим. До його складу увійдуть акції й похідні від них цінні папери більш ніж 100 європейських компаній. До кінця 2007 року фонд планує зібрати 100 млн. євро. Портфелем фонду буде управляти Troika Dialog (UK) при сприянні Union PanAgora Asset Management Gmb, незалежної керуючої компанії, що спеціалізується на управлінні портфелями інституціональних інвесторів, однієї з провідних керуючих компаній у Європі. Спеціалізований депозитарій фонду - J.P. Morgan (Ірландія). Аудитор фонду - Price Waterhouse Coopers.

Як зазначає керівництво групи «Тройка диалог» в минулому році набули чинності зміни до російського закону про валютне регулювання, що передбачають зняття обмежень у валютній сфері на рух капіталу й на поточні експортні операції, та дають можливість російським громадянам вибирати у якості об’єкту інвестицій активи іноземних компаній. Troika Europe Fund стане зручним інструментом інвестування для клієнтів, що бажають диверсифікувати свої активи й уникнути ризиків, характерних для російського фондового ринку й російської економіки в цілому.

*****

Протягом березня 2007 року Індекс Фондової біржі ПФТС зріс на 12,76%, а протягом І кварталу - на 62,56%,

Загальний обсяг торгів Фондової Біржі ПФТС у березні склав 1,94 млрд. грн., повідомляє прес-служба ПФТС. Загальна кількість угод, укладених на ПФТС у березні -

3237. З акціями було укладено 2 995 угод на суму 578 253 305,71 грн., з корпоративними облігаціями - 214 угод на суму 1 202 260 024,57 грн., з муніципальними облігаціями - 18 угод на суму 80 423 965,03 грн., з інвестиційними сертифікатами - 5 угод на суму 17 604 009,31грн., з ОВДП - 5 угод на суму 61 253 253,52 грн. Найбільша кількість угод укладена з акціями ВАТ «Укртелеком», ВАТ «Західенерго», ВАТ «Укрнафта», ВАТ «Центренерго» та ВАТ «Єнакіївський металургійний завод». Індекс акцій ПФТС протягом місяця зріс на 12,76% з 719,23 до 810,97 пунктів.

Протягом І кварталу 2007 року Індекс Фондової біржі ПФТС зріс на 62,56%. За аналогічний період минулого року Індекс ПФТС зріс на 21,34% (352,97 до 428,29 пункту). Загальний обсяг торгів на ПФТС у січні-березні становив 4,1 млрд. грн. Протягом січня-березня 2007 р.на ПФТС було укладено 6 844 угоди з цінними паперами. При цьому обсяг торгів корпоративними облігаціями дорівнював 2,3 млрд. грн., акціями - 1,3 млрд. грн., муніципальними облігаціями - 0,26 млрд. грн., облігаціями внутрішньої державної позики - 0,24 млрд. грн., інвестиційними сертифікатами - 18,2 млн. грн. Станом на 2 квітня 2007 року в Котирувальних листах ПФТС знаходилися 682 фінансові інструменти: 12 - у Котирувальному листі першого рівня, 42 - у Котирувальному листі другого рівня, 628 - у Котирувальному листі третього рівня

*****

Обсяг торгів на біржовому ринку приватизації у І кварталі 2007 року становив 196,4 млн. грн.

Протягом І кварталу 2007 року Фонд держмайна запропонував на шість фондових бірж (УФБ, КМФБ, УМВБ, УМФБ, ФБ ПФТС, ФБ «ІННЕКС») 83 держпакети акцій відкритих акціонерних товариств загальною номінальною вартістю 401,25 млн. грн. З них, 66 пакетів (79,5% від загальної кількості) належало підприємствам групи В, 16 пакетів (19,3%) - підприємствам групи Г, один пакет (1,2%) - об’єкту групи Е. У ході торгів до нових власників перейшло 14 пакетів, або 16,7% від запропонованих. З них, 8 пакетів (57%) належало підприємствам групи В та 6 пакетів (43%) - об’єктам групи Г. З перевищенням номіналу було реалізовано 3 пакети. Обсяг торгів дорівнював 196,4 млн. грн. При цьому загальна вартість реалізованих акцій перевищила їхню номінальну вартість у 1,4 раза. Такого результату вдалося досягти завдяки продажу державних пакетів акцій провідних підприємств вітчизняної промисловості - ВАТ «Павлоградвугілля» та ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг».

*****

Станом на 1 січня 2007 року в Реєстрі корпоративних прав держави обліковувалося 1 135 господарських товариств, у статутному капіталі яких є державна частка

Фонд держмайна оприлюднив Звіт про результати управління корпоративними правами держави в господарських товариствах за 2006 рік. Станом на 1 січня 2007 року в Реєстрі корпоративних прав держави обліковувалося 1 135 господарських товариств, у статутному капіталі яких є державна частка. Держава в особі уряду, Фонду держмайна, міністерств і інших центральних та місцевих органів виконавчої влади здійснювали управління корпоративними правами держави у 1 016 ВАТ та ЗАТ, 88 ТОВ та 31 НАК і ДХК. З них: 400 господарських товариств (35,2% загальної кількості) мали у статутному капіталі державну частку понад 50%, яка надає державі право контролю за їх діяльністю (197 господарських товариств мали державну частку 100%); 355 господарських товариств (31,3%) - державну частку розміром від 25 до 50%; 380 господарських товариств (33,5%) - державну частку менше 25%. Частка власності держави в статутному капіталі усіх господарських товариств за номінальною вартістю пакетів акцій станом на 01.01.07 р. становила 34,7 млрд. грн. З них НАК і ДХК мали 20,75 млрд. грн. (59,7% загальної вартості), інші господарські товариства - 11,61 млрд. грн. (33,5%).

Фонд держмайна здійснює управління 996 об’єктами з корпоративними правами держави (88% загальної кількості), з них 266 об’єктів з контрольними держпакетами. Сумарний статутний капітал цих об’єктів становить 12,22 млрд. грн. В свою чергу, органи виконавчої влади та інші органи управління управляють корпоративними правами 139 господарських товариств, з них 134 з контрольними держпакетами. Сумарний статутний капітал цих об’єктів складає 22,48 млрд. грн., або майже 65% всього статутного капіталу, яким володіє держава.

*****

За останній тиждень Індекс ПФТС знизився на 59,66 пунктів
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 06.04.2007 р.

Обсяг

Індекс

ПФТС

Індекс ПФТС-Cbonds

Індекс ПФТС-Cbonds/TR

134 819 448,62

751,31

99,9

143,45

*****

Фонд держмайна продав останній держпакет ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг», при цьому у державній власності залишилося 0,1% акцій ВАТ

Минулого тижня на торгах КМФБ Фонд державного майна України продав 0,091% акцій ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг», повідомляє прес-служба ФДМУ. Ціна продажу однієї акції склала 6,95 грн. Вартість продажу зазначеного пакету становила 24,5 млн. грн. Нагадаємо, що наприкінці березня на УФБ було продано 0,17% акцій ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг» за ціною в 6,95 грн. за акцію (вартість пакета 45,4 млн. грн.), а на КМФБ - 0,078% акцій цього ВАТ також за ціною 6,95 грн. за акцію (вартість пакета 20,85 грн.). На біржових торгах минулого року, коли були продані 4 пакети розміром від 0,32 до 0,33% акцій, ціна продажу акцій складала від 3,9 грн. до 6,42 грн. за акцію. У державній власності залишилося 0,1% акцій ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг».

*****

У січні-лютому 2007 року номінальні доходи населення України

зросли на 27,1%

У січні-лютому 2007 року порівняно з відповідним періодом попереднього року номінальні доходи населення України зросли на 27,1%, повідомляє Державний комітет статистики. Наявний доход, який може бути використаний населенням на придбання товарів та послуг, збільшився на 23,6%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактору, - на 12,2%. У лютому порівняно з січнем поточного року номінальні доходи населення збільшились на 12,2%, а наявний та реальний наявний доходи - відповідно на 5,8% та 5,1%. Наявний доход у розрахунку на одну особу за лютий 2007 року становив 625,3 грн. проти 589,3 грн. за січень. Витрати населення у січні-лютому поточного року порівняно з аналогічним періодом попереднього року збільшились на 27,3%. Приріст заощаджень склав 3 998 млн. грн.

*****

У березні 2007 року інфляція в Україні дорівнювала 0,2%,

а з початку року - 1,3%

Згідно з повідомленням Державного комітету статистики Індекс споживчих цін у березні 2007 року становив 100,2%, а з початку року - 101,3%. При цьому ціни на продовольчі товари у березні у порівнянні з лютим зросли на 0,3% (з початку року зросли на 0,7%), на непродовольчі товари знизилися на 0,3% (1,7%), на послуги зросли на 0,8% (3,3%). Індекс цін виробників промислової продукції у березні становив 101,6%, а з початку року - 105,1%. Продукція добувної промисловості у березні подорожчала на 1,7% (з початку року на 3,1%), а переробної промисловості - на 1,4% (2,9%). Ціни у виробництві та розподілення електроенергії, газу та води зросли на 2,6% (15,7%).

*****

У березні монетарна база в Україні збільшилася на 4% до 96,4 млрд. грн., а грошова маса - на 4,3% до 272,6 млрд. грн.

Згідно з інформацією Національного банку України, в умовах збереження економічного зростання грошово-кредитна політика у березні 2007 р., як і раніше, спрямовувалася на забезпечення сприятливих умов для кредитної підтримки банківської системою процесів економічного розвитку з одночасним запобіганням утворенню монетарних ризиків для цінової стабільності. Зростання попиту на гроші супроводжувалося адекватним розширенням грошової пропозиції, що забезпечувало позитивну динаміку активно-пасивних операцій банків.

Монетарна база у березні збільшилася на 4% до 96,4 млрд. грн. (з початку року - зменшилася на 0,8%). Грошова маса у березні збільшилася на 4,3% до 272,6 млрд. грн. (з початку року - збільшилася на 4,4%). Зростаючій динаміці монетарних показників у березні сприяло проведення Національним банком України операцій з купівлі іноземної валюти на міжбанківському ринку. Частково дія цього чинника компенсувалася за рахунок збільшення на 7,4% (з початку року - на 63,4%) коштів уряду в національній валюті на рахунках в Національному банку України. Обсяг готівки поза банками у березні збільшився на 3,1% (з початку року - зменшився на 1,3%) до 74 млрд. грн., а питома вага готівки в грошовій масі з початку року зменшилася - з 28,7% до 27,2%.

В умовах високого рівня ліквідності банківської системи, Національний банк для забезпечення рівноваги на грошово-кредитному ринку у березні продовжував проведення мобілізаційних операцій, загальний обсяг яких становив 24,45 млрд. грн. (з початку року – 46,9 млрд. грн., в тому числі 46,8 млрд. грн. - на тендерах з розміщення депозитних сертифікатів). Обсяги проведених операцій з рефінансування банків були незначними - 120 млн. грн. у березні та 265,7 млн. грн. - з початку року. Обсяг обов’язкових резервів, сформованих банками у березні, за оперативними даними становить 4 513,6 млн. грн. Середньозважена процентна ставка за операціями з рефінансування у березні становила 8,92% річних, а з початку року – 9,27%.

Загальний обсяг депозитів у березні збільшився на 4,1% до 195,5 млрд. грн. (з початку року - збільшився на 6%). Депозити юридичних осіб при цьому збільшилися на 5,6% до 78,2 млрд. грн. (з початку року - збільшилися на 0,8%). Депозити фізичних осіб у березні збільшилися на 3,2% (з початку року - на 9,7%) до 117,3 млрд. грн. У березні депозити в національній валюті збільшувалися більшими темпами (на 5%), ніж в іноземній (на 2,8%). Водночас, по кумулятивному приросту з початку року темп приросту депозитів в іноземній валюті (на 7,9%) випереджає темп приросту вкладів в національній валюті (4,8%). Обсяг кредитних вкладень у березні збільшився на 6,6% до 273,1 млрд. грн. (з початку року - на 11,4%). Кумулятивний темп приросту кредитних вкладень є найбільшим, починаючи з 2002 р.

Кредити, надані юридичним особам у березні збільшилися на 6,5% (з початку року – 10,2%) до 183,7 млрд. грн., кредити, надані фізичним особам - на 6,9% (з початку року - на 13,8%) до 89,4 млрд. грн. Середньозважена ставка за кредитами в національній валюті у березні майже не змінилася - збільшилася з 13,9% до 14% річних, в той час як в іноземній валюті - зменшилася з 11,7% до 11,5% річних. Інтегральна ставка за кредитами у березні порівняно із лютим не змінилася і становила 13,1% річних. Середньозважена ставка за депозитами в національній валюті у березні не змінилася і була на рівні 8,1% річних, в іноземній - незначно збільшилася з 5,8% до 5,9% річних. Інтегральна ставка за депозитами збільшилася з 7% до 7,1% річних.
Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією