Головна сторінка

Виконання плану та бюджету уаіб за 2-й квартал 2012 рокуСкачати 121.76 Kb.
НазваВиконання плану та бюджету уаіб за 2-й квартал 2012 року
Дата конвертації22.03.2016
Розмір121.76 Kb.
ТипВиконання плануНОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 16.07.2012 р.

.2011 р.)


Відбулося чергове засідання Ради УАІБ

12 липня 2012 року відбулося чергове засідання Ради УАІБ, в якому взяли участь Голова НКЦПФР Д.Тевелєв, члени Комісії К.Кривенко, О.Тарасенко, директор Департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів НКЦПФР О. Симоненко та її заступник В. Дерев’янкін.

Члени Ради розглянули звіт про виконання плану та бюджету УАІБ за 2-й квартал 2012 року та на підставі звіту Ревізійної комісії затвердили його. Затверджено також план роботи та бюджет УАІБ на 3-й квартал 2012 року.

На засіданні розглянуто зміни до нормативно-правових актів НКЦПФР в частині включення до складу активів ІСІ прав вимоги за кредитними договорами. Рада висловила пропозицію поширити запропоновані зміни на активи не лише корпоративних, а також і пайових інвестиційних фондів. При цьому члени Ради погодилися з позицією Комісії, що боржником за кредитними договорами можуть бути виключно юридичні особи.

Учасники засідання обговорили можливі шляхи врегулювання ситуації щодо зупинених емісій цінних паперів, які знаходяться в активах тих ІСІ, що ліквідуються. Члени Ради та представники НКЦПФР дійшли згоди, що зазначене питання буде вирішуватися в індивідуальному порядку за зверненнями ліквідаційних комісій фондів, а Асоціація підготує для членів Асоціації роз’яснення щодо порядку звернення до Комісії за дозволом на реалізацію таких активів.

Рада розглянула та схвалила зміни до Методики ренкінгування компаній з управління активами та інститутів спільного інвестування (пайових та корпоративних інвестиційних фондів) за результатами їхньої діяльності. Внесені зміни дозволять УАІБ розпочати ренкінгування диверсифікованих публічних ІСІ за структурою портфеля. Це дасть змогу відображати фактичний інвестиційний профіль фондів, адекватно порівнювати їхні показники і результати діяльності з іншими фондами, які мають аналогічні вимоги до складу та структури активів. Крім цього, забезпечить порівнюваність не лише між українськими ІСІ, а й з міжнародними інвестфондами, оскільки затверджені зміни до Методики відповідають класифікації інвестиційних фондів з публічною емісією у ЄС.

Члени Ради розглянули питання про співпрацю УАІБ з громадською організацією «Асоціація інвестиційних професіоналів» та уповноважили Генерального директора Асоціації А.Рибальченка підписати Договір про співробітництво.

Наступне засідання Ради УАІБ відбудеться 30 серпня 2012 року.

*****


Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової

та митної політики ВРУ рекомендує парламенту прийняти

в цілому проект закону «Про внесення змін до деяких законів України

(щодо ринків фінансових послуг)»

Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики ВРУ рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект закону «Про внесення змін до деяких законів України (щодо ринків фінансових послуг)» (реєстраційний №9583), внесений урядом. Документом передбачено внесення змін до законів «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг» та «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою надання органам, які здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг, можливості оперативно та адекватно реагувати на економічні виклики. Законопроектом пропонується змінити строк для оприлюднення окремих проектів регуляторних актів стосовно ринків фінансових послуг, а також скасувати необхідність попереднього погодження таких актів зі спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань державної регуляторної політики.

*****
Врегульовано допуск цінних паперів іноземних емітентів

до обігу на території України

НКЦПФР ухвалила вдосконалений проект Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України, повідомляє прес-служба Комісії.

За словами директора Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР Алли Папаіки, мета документа залишилась незмінною - врегулювати питання, пов’язані із доступом на український фондовий ринок фінансових інструментів іноземних емітентів, переважна питома частка активів яких знаходиться в Україні (причому наша держава є основною країною, де такі компанії ведуть свій бізнес). Проект Положення доопрацьовано з урахуванням побажань учасників ринку. Він містить зміни, що сприятимуть оперативності набрання чинності документом і, отже, як найшвидшому старту допуску таких цінних паперів до обігу на територію України.

Нормативним актом передбачено, що його дія поширюється на акції та боргові цінні папери іноземних емітентів, а також на депозитарні розписки. В Положенні прописані умови та перелік документів, які повинні бути надані іноземним емітентом для отримання такого допуску.

А. Папаіка сподівається, що цей документ матиме позитивний вплив на фондовий ринок України. Він забезпечить вирішення проблеми доступу українських інвесторів до фінансових інструментів іноземних емітентів і є одним з елементів виконання завдання з насичення ринку фінансовими інструментами з високими інвестиційними характеристиками та збільшення його ліквідності.

Нагадаємо, що підготовка цього проекту Положення передбачена Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки Президента України, в якій, зокрема, йдеться про необхідність здійснення заходів щодо створення сприятливих умов і стимулювання обігу на українських фондових біржах цінних паперів іноземних емітентів, які мають активи в Україні та торгівля цінними паперами яких здійснюється на іноземних біржах.
*****
НКЦПФР підбила підсумки реєстрації емісії цінних паперів у червні 2012 року

НКЦПФР підбила підсумки реєстрацій емісії цінних паперів за червень 2012 року, повідомляє прес-служба Комісії. Як зауважує директор департаменту корпоративного управління і корпоративних фінансів НКЦПФР Алла Папаіка, минулого місяця регулятор зафіксував позитивну динаміку реєстрацій випуску акцій та стабільність щодо обсягів реєстрації облігацій.

У червні Комісія зареєструвала випуск акцій на суму понад 3,2 млрд. грн., що перевищує показник травня (792 млн. грн.) більш ніж у чотири рази. При цьому кількість емітентів, які здійснили випуск акцій, збільшилася вдвічі - до 32 компаній. Регулятор також зареєстрував емісію корпоративних облігацій на загальну суму майже 4 млрд. грн. (у травні цей показник дорівнював 5 млрд. грн.). Крім того, була зареєстрована емісія облігацій місцевої позики Київської міської Ради на загальну суму 3,5 млрд. грн. Це була перша реєстрація емісії таких цінних паперів у поточному році.

В цілому, у червні поточного року регулятор зареєстрував емісію цінних паперів 39 підприємств та установ, серед яких переважали банки, страхові компанії, а також підприємства, що представляють харчову, переробну промисловість та будівництво.
*****
Міністерство фінансів у червні 2012 року здійснило розміщення ОВДП

на суму 5,7 млрд. грн., $0,9 млн. та 40,25 млн. євро

У червні 2012 року Міністерство фінансів здійснило розміщення облігацій внутрішньої державної позики в національній валюті на суму 5,7 млрд. грн. (з початку року - на суму 22,9 млрд. грн.), в іноземній валюті - на суму $0,9 млн. (з початку року - на суму $2,1 млрд.) та 40,25 млн. євро (з початку року - на суму 316,6 млн. євро), повідомляє сайт НБУ. Середньозважена дохідність за ОВДП в національній валюті під час первинного розміщення становила 14,12% річних (з початку року - 13,64%), у доларах - 8,46% річних (з початку року - 8,93%), у євро - 4,8%.

У поточному році Міністерство фінансів здійснило випуск ОВДП для збільшення статутного капіталу НАК «Нафтогаз України» на загальну суму 6 млрд. грн. з доходністю 9,45%-9,95% річних.

Погашення та сплата доходу за ОВДП у червні здійснювалися своєчасно і в повному обсязі, який в цілому дорівнював 26,7 млрд. грн., у тому числі основний борг - 18,4 млрд. грн., сплата доходу - 8,2 млрл. грн.

За станом на початок липня 2012 року загальний обсяг ОВДП за сумою основного боргу, які знаходилися у обігу, дорівнював 187,74 млрд. грн. З них, облігації обсягом 88,87 млрд. грн. перебували у власності НБУ, обсягом 76,41 млрд. грн. - у власності банків, обсягом 3,29 млрд. грн. - у власності нерезидентів, обсягом 19,18 млрд. грн. - у власності інших структур.
*****
За І квартал 2012 року загальні активи

світових інвестиційних фондів зросли на 4,4%

Згідно з даними представницької асоціації європейської індустрії інвестиційного менеджменту - European Funds and Asset Management Association (EFAMA), загальна вартість чистих активів інвестиційних фондів (фондів акцій, фондів облігацій, фондів грошового ринку, змішаних та збалансованих фондів, фондів фондів тощо), зареєстрованих у всьому світі, за станом на початок квітня поточного року становила 20,85 трлн. євро. (згідно з даними НБУ за станом на 1 квітня 2012 року 1 євро дорівнював 10,6 грн.). Такий показник виявився на 4,4% більше результату початку року (19,97 трлн. євро).

Найбільший обсяг чистих активів серед країн світу, за станом на 01.04.2012 р., був зафіксований в інвестиційних фондах США (10,21 трлн. євро). Обсяг чистих активів усіх інвестиційних фондів країн Європи становив 5,96 трлн. євро, Бразилії - 1,22 трлн. євро, Австралії - 1,14 трлн. євро, Японії - 0,76 трлн. євро, Канади - 0,75 трлн. євро.

Результати дослідження світової індустрії інвестиційного бізнесу у І кварталі 2012 року, проведеного EFAMA, були отримані на основі статистичних даних з 46 країн світу. Загальна кількість інвестфондів у світі, за станом на початок 2012 р., дорівнювала 73,34 тис., що на 1% більше показника початку року (72,66 тис.).

Розподіл за видами фондів на звітну дату був таким: фонди акцій - 28,36 тис.; збалансовані та змішані фонди - 17,04 тис.; фонди облігацій - 13,11 тис.; фонди грошового ринку - 3,07 тис.; інші фонди - 8,21 тис.

За станом на звітну дату, найбільша частка в загальній структурі активів усіх фондів (38%) належала фондам акцій. Частка активів фондів облігацій дорівнювала 22%, фондів грошового ринку - 17%, збалансованих та змішаних фондів - 11%, решти фондів - 12%.

Найбільша частка активів на світовому ринку в розрізі окремих регіонів належала інвестиційним фондам США (48,9%) та країн Європи (28,6%). При цьому частка фондів Бразилії становила 5,9%, Австралії - 5,5%, Японії - 3,7%, Канади - 3,6%, Китаю - 1,2%, Кореї - 0,9%, ПАР - 0,6%, Індії - 0,3%, інших країни - 0,9%.

У І кварталі поточного року відбулося зростання обсягів активів практично усіх видів світових інвестиційних фондів. За станом на початок квітня 2012 р., найбільший обсяг активів був зафіксований у фондів акцій - 7,89 трлн. євро (на початку 2012 р. цей показник дорівнював 7,32 трлн. євро). Обсяг активів фондів облігацій становив 4,7 трлн. євро (4,52 трлн. євро), збалансованих та змішаних фондів - 2,22 трлн. євро (2,12 трлн. євро), інших фондів - 0,84 трлн. євро (0,8 трлн. євро). Єдиним виключенням стали фонди грошового ринку, обсяг активів яких за січень-березень зменшився з 3,63 трлн. євро до 3,51 трлн. євро.

Обсяг чистих активів фондів акцій США дорівнював 4,41 трлн. євро, країн Європи - 2,01 трлн. євро, Японії - 0,46 трлн. євро, Австралії - 0,46 трлн. євро, Канади - 0,21 трлн. євро., Бразилії - 0,08 трлн. євро.

Аналогічний показник фондів облігацій становив у США 2,23 трлн. євро, у країнах Європи - 1,6 трлн. євро, у Бразилії - 0,46 трлн. євро, у Канаді - 0,09 трлн. євро, у Японії - 0,08 трлн. євро, у Австралії - 0,06 трлн. євро.

У фондах грошового ринку він дорівнював у США 1,93 трлн. євро, у країнах Європи - 1,07 трлн. євро, у Австралії - 0,23 трлн. євро, у Бразилії - 0,03 трлн. євро, у Канаді - 0,03 трлн. євро, у Японії - 0,02 трлн. євро.

Обсяг чистих активів збалансованих та змішаних фондів у країнах Європи становив 0,95 трлн. євро, у США - 0,69 трлн. євро, у Канаді - 0,27 трлн. євро., у Бразилії - 0,18 трлн. євро.

Обсяг чистих активів інших видів інвестиційних фондів був такий: у США - 0,88 трлн. євро; у Бразилії - 0,47 трлн. євро; у Австралії - 0,4 трлн. євро; у Європі - 0,34 трлн. євро; у Японії - 0,2 трлн. євро; у Канаді - 0,16 трлн. євро.

У І кварталі поточного року на світових ринках спільного інвестування спостерігався приплив коштів в інвестиційні фонди, обсяги якого значно перевищили показники попередніх кварталів. Зокрема, у січня-березні 2012 р. чисті продажі цінних паперів усіх інвестиційних фондів світу становили 193 млрд. євро.

Для порівняння, у IV кварталі 2011 року приплив коштів у світові інвестиційні фонди дорівнював 83 млрд. євро, у ІІІ кварталі - спостерігався відтік у сумі 104 млрд. євро, а у ІІ та І кварталах - приплив у сумі 147 млрд. євро та 102 млрд. євро відповідно.

Фонди облігацій у І кварталі 2012 року залучили 169 млрд. євро, змішані та збалансовані фонди - 44 млрд. євро, інші види фондів - 41 млрд. євро. Разом із тим, фонди акцій втратили 6 млрд. євро, а фонди грошового ринку - 55 млрд. євро.

Інвестиційні фонди США у січні-березні залучили 44 млрд. євро. Приплив був зафіксований у фондах облігацій, збалансованих та змішаних фондах, а у фондах грошового ринку та фондах акцій відбувався відтік коштів.

Європейські інвестиційні фонди у звітному періоді залучили 91 млрд. євро. При цьому приплив коштів спостерігався в усіх видах фондів.
*****
За минулий тиждень Індекс ПФТС зріс на 9,08 пункту,

а Індекс українських акцій - на 16,03 пункту
Індекс та обсяги торгів на ПФТС за 13.07.2012 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

ПФТС

36 777 471,68

396,86


Індекс українських акцій та обсяги торгів на «Українській біржі»

за 13.07.2012 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

українських акцій

62 082 080

1 130,01*****


Standard&Poor’s прогнозує у 2012 році зростання ВВП України на 3,5%

Згідно з прогнозами міжнародного рейтингового агентства Standard&Poor’s, зростання реального валового внутрішнього продукту України у 2012 році становитиме 3,5%, а рівень інфляції - 6%, повідомляє сайт Агентства. При цьому прогнозується, що у 2013 році зростання ВВП нашої країни складе 4%, а в 2014 році - 4,2%. Однак, паралельно очікується збільшення рівня інфляції. Як зазначають експерти Standard&Poor’s, в найближчі роки значний негативний вплив на економічне зростання України внаслідок зниження чистого експорту буде компенсуватися високим зростанням внутрішнього попиту, обумовленого переважно зростанням особистого споживання.

*****
Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами в Україні

за січень-травень 2012 року дорівнювало $5 714,8 млн.

За січень-травень 2012 року експорт товарів з України склав $28 203,6 млн., а імпорт в Україну - $33 918,4 млн., повідомляє Державна служба статистики. Порівняно з відповідним періодом 2011 року експорт збільшився на 5,8%, імпорт - на 7,4%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило $5 714,8 млн. (за січень-травень 2011 року від’ємне сальдо дорівнювало $4 931,6 млн.). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,83 (за січень-травень 2011 року - 0,84).

Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 202 країн світу. Обсяги експорту товарів до країн СНД становили 36,8% від загального обсягу експорту, Азії - 27,2%, Європи - 24,5%, у тому числі до країн Європейського Союзу - 24,1%, Африки - 8%, Америки - 3,3%.

Імпорт з країн СНД становив 41,3% від загального обсягу, Європи - 32%, у тому числі з країн Європейського Союзу - 30,5%, Азії - 19,4%, Америки - 6%, Африки - 1%, Австралії та Океанії - 0,3%.

*****
У червні 2012 року грошова маса в Україні збільшилася на 1,1%,

а монетарна база - на 2,6%

Згідно з даними Національного банку, у червні поточного року виважена грошово-кредитна політика НБУ сприяла досягненню та підтримці цінової стабільності в державі. Упродовж місяця відбулося зростання залишків як за залученими банками депозитами, так і за наданими ними кредитами в національній валюті.

Загальний обсяг депозитів у банківській системі за червень збільшився на 1,2% до 505,9 млрд. грн. (з початку року - на 3,4%). У прирості вкладів домінувало зростання коштів у національній валюті, які збільшилися за місяць на 1,4% (з початку року - на 4,6%). Кошти в іноземній валюті зросли на 0,9% (з початку року - на 1,9%).

Обсяг депозитів фізичних осіб за червень зріс на 1,6% (з початку року - на 10,3%). Це відбулося за рахунок збільшення коштів як у національній валюті (на 1,4% за місяць та на 14% з початку року), так і в іноземній (на 1,9% та 6,4% відповідно). Також відновилося зростання залишків на депозитних рахунках юридичних осіб, які за місяць збільшилися на 0,3% (з початку року зменшилися на 8,2%). Це було обумовлено приростом на 1,4% обсягу коштів у національній валюті (з початку року він зменшився на 7,5%). Водночас обсяг депозитів в іноземній валюті зменшився на 2,1% (з початку року - на 9,7%).

Зростання коштів на депозитних рахунках сприяло збільшенню грошової маси, обсяг якої у червні зріс на 1,1% - до 708,9 млрд. грн. (з початку року - на 3,4%). Обсяг монетарної бази збільшився на 2,6% - до 243,2 млрд. грн. (з початку року - на 1,4%). Це відбулося як за рахунок збільшення на 14,1% обсягу коррахунків банків - до 18,5 млрд. грн. (з початку року він зменшився на 15,9%), так і готівки поза банками - на 2,9% - до 200,4 млрд. грн. (з початку року - на 4%).

Обсяг обов’язкових резервів, сформованих банками в червні відповідно до встановлених нормативів, становив 15,6 млрд. грн., із них на окремий рахунок у Національному банку було перераховано 5,3 млрд. грн.

Обсяг коштів уряду в національній валюті на рахунках у Національному банку впродовж червня зменшився на 28,4% - до 5,7 млрд. грн. (з початку року збільшився у 2,7 раза). Обсяг рефінансування банків Національним банком у першому літньому місяці становив 9,8 млрд. грн. (з початку року - 26,95 млрд. грн.). Середньозважена процентна ставка за цими операціями дорівнювала 7,99% річних (з початку року - 8,43%). Водночас обсяг мобілізаційних операцій становив 62 млн. грн. (з початку року - 16,3 млрд. грн.), а їх середньозважена процентна ставка дорівнювала 6,66% (з початку року - 2,61%) через збільшення питомої ваги депозитних сертифікатів із довшим терміном обігу.

Загальний обсяг кредитних вкладень у червні збільшився на 0,4% - до 793,9 млрд. грн. (з початку року - на 0,1%). Це відбулося завдяки зростанню на 1,6% кредитів у національній валюті (з початку року вони збільшилися на 3,7%). Натомість залишки за кредитами, наданими в іноземній валюті, зменшилися на 1,4% (з початку року - на 5,1%).

Залишки за кредитами в національній валюті, наданими фізичним особам, збільшилися на 0,7% (з початку року - на 5,7%), а юридичним особам - на 1,9% (з початку року - на 3,2%).

Протягом червня відбулося зростання відсоткових ставок. Так середньозважена ставка за кредитами у національній валюті збільшилася з 14,52% до 17,66% річних, в іноземній валюті - з 7,59% до 8,59% річних. Середньозважена ставка за депозитами у національній валюті збільшилася з 9,49% до 11,54% річних річних. Натомість середньозважена ставка за депозитами в іноземній валюті зменшилася з 5,95% до 5,35% річних. Вартість ресурсів на міжбанківському кредитному ринку в національній валюті збільшилася з 5,75% до 15,78% річних.Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією