Головна сторінка

Витяг зі сценарного плану. Місце проведення: Будинок культури нтуу "кпі". Час проведення: 30. 09. 02Скачати 30.75 Kb.
НазваВитяг зі сценарного плану. Місце проведення: Будинок культури нтуу "кпі". Час проведення: 30. 09. 02
Дата конвертації23.03.2016
Розмір30.75 Kb.
ТипВитяг

ПОДВІЙНЕ СВЯТО
Того дня зал Будинку культури Київської політехніки був переповнений. У двері ще задовго до 10-ої входили першокурсники: одні трохи з острахом, інші із захопленням. Як правило, не одні, а зі своїми батьками, друзями... Сюди ж поважно заходили вже досвідчені, у темних мантіях старшокурсники сьогоднішні випускники. А далі викладачі. Святкові, усміхнені, не такі суворі, як на парах. Відчувалося хвилювання, повязане з передчуттям справді неординарних подій.
... Витяг зі сценарного плану.

«Місце проведення: Будинок культури НТУУ "КПІ".

Час проведення: 30.09.02.

9:30-9:50 – гості та студенти займають відповідні місця в залі. Випускники сидять у першому ряду, одягнені в мантіях.

10:00 – звучать позивні свята. На сцену виходять ведучі...» Починається яскраве дійство, назва якому "Свято Університету "Україна". На сцену один за одним виходять почесні люди нашої альма-матері з привітаннями та побажаннями. Урочистий настрій все наростав і наростав. Нарешті заграли фанфари, і під бурхливі оплески залу проректор з навчально-виховної роботи Ю.М. Коровайченко почав зачитувати прізвища наших (перших!) випускників. Щасливі, вони отримували свої дипломи з рук людини, яка має багато наукових знань, а для нас, студентів, просто Президента нашого університету – П.М. Таланчука. Сподіваємося, що Петро Михайлович і чимало улюблених викладачів і надалі будуть примножувати славу нашого навчального закладу. А примножувати є що. Наші випускники мають багато досягнень. Так, старшокурсники спеціальності "Видавнича справа та редагування" були організаторами та натхненниками створення своєї газети. Це вони збирали підписи та документи, ходили по різних інстанціях. А сьогодні випускники започаткували вихід альманаху "Почайна". Щоправда, зараз не вистачає грошей, аби вийшов другий його номер.

А що ж їхні друзі зі спеціальності "Правознавство"? Добрих друзів у них чимало. Саме "правознавці" вирішили створити "юридичну клініку". Таку собі організацію, яка надавала б безкоштовну юридичну консультацію малозабезпеченим людям, що потребують допомоги. Наші правознавці написали програму і виграли грант. Невдовзі в цій клініці зможуть проходити практику здібні студенти факультету.

Це наші старшокурсники. А що ж новачки? Ті, хто нинішнього року стали студентами, їх – більше тисячі. І це радує. І дай Бог, аби ми нікого не втратили на цій дорозі знань.

На сцені урочисто вручили символічну залікову книжку та студентський квиток Катерині Гур'євій та Олексію Стругацькому. Вони були першими, хто ще в березні 2002-го здав документи до університету.

Я поцікавилася у Олексія, чому він обрав наш навчальний заклад.

— Тут дуже добре ставляться до абітурієнтів ще у приймальній комісії. До того ж, мої батьки — пенсіонери, і навчатися в іншому навчальному закладі я не маю змоги. А тут — навіть екзамени легші – тестування. Немає того психологічного тиску, який відчуваєш, коли ти спілкуєшся з невідомими тобі викладачами. Хоча, зізнаюсь, тестування було важкуватим.

А батько Олексія, який стояв поруч, додав: "В "Україні" гуманний підхід до студентів...". Це дуже добре, коли першокурсники і їхні родичі та друзі так відгукуються про наш університет. Влучними тут будуть слова керівника фонду «Україна – дітям» В.І. Авраменка: "Нехай натхнення та оптимізм ніколи не покидають вас!"

Урочиста частина закінчилася. Після короткої перерви розпочався концерт. Я знову пересвідчилася, яке талановите наше студентство. Вони і співають, і танцюють, й у КВК грають. Я сиділа в залі, дивилася на сцену і мене охопила така гордість за наш навчальний заклад, його студентів та викладачів. Адже переді мною стояли ті, на кого я завжди рівнялася, яких вважала і вважаю талановитими, здібними людьми — наш 4-й курс. І тут же в залі сиділи ті, для кого взірцем вже будемо ми.

Святковий день закінчився виступом гурту "Сотжер". Глядачі та учасники почали розходитися, студенти в мантіях вирішували, де будуть святкувати свій випуск. Студенти-новачки записували телефони нових знайомих. Нарешті в залі погасло світло. Всі розійшлися. Бо пам'ятали, завтра, 1 жовтня, офіційно для першокурсників почнеться новий навчальний рік зі специфічним студентським життям.

Завершити цю розповідь я хочу словами, які виголосили, взявшись за руки, першокурсники та випускники: "Нашій Україні – слава!" І нехай слово Україна тут буде в лапках і без лапок.
Анна ДАНЬКО, студентка II курсу

(спеціальність "Видавнича справа та редагування")

Газета «Університет «Україна» №9 (30), 2002